Pískování trávníku - jaký písek lze použít



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
Mulder - (4) - 185.18 (?) 
14.5.2011 19:53

Je vhodný tento písek? Písek křemičitý 0-1mm 25kg - Raab Karcher? Levnější balený jsem nenašel.

Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 99.26 (?), 24.10.2012 16:09

Vazeni,

v okoli Prahy muzete sehnat kremicity pisek napr. ve firme JENA (10.km D1) nebo v Alvaku (Jesenice).

Cituji z ceniku:

JENA: pisek kremicity (bily), frakce 0-1 mm, cena 420 Kc/t (bez DPH)

ALVAKO: pisek 04 HB, trideny, plaveny, pouziti pro zasyp zamkove dlazby a travniky, cena: 315 Kc/t (bez DPH)

Taky se tam chystam.

Jakub

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.44 (?), 7.3.2015 19:19

dobry,

velmi dobra diskusia. konecne som sa dozvedel viac o piesku do travnika.

u nas, Senec, ponukaju takyto piesok

0-2 kopaný Važský piesok sa používa na spevnenie trávnatých plôch a športovísk

Dufam ze je to ten spravny.

mame plochu cc 600m2. vyslo mi to asi na 7m3 piesku

planujeme ciernu ornicu zrotavatorovat, potom rozhodit cc vedro piesku na m2, a potom zrotavatorovat do hlbky 5cm

moze byt?

dakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.53 (?), 8.3.2015 10:00

Skuste prestudovat prilozeny odkaz, pomoze... Katalog sportovních písků

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.12 (?), 8.3.2015 11:31

ludia neblbnite. Piesok najdostupnejsi je ok. Dajte do crepniku na dno nejaku textiliu a naplnte pieskom. Pre porovnanie dajte do druheho zeminu z vasej zahradky dobre upechujte. Porovnajte ako rychlo voda preteka. Nemyslim, ze existuje tak nevhodny piesok s takym mnozstvom ilu ze nebude dobre prepustat vodu. Urcite voda prebehne ako blesk, nasobne rychlejsie ako cez zeminu. Piesok mozno pouzit. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.180 (?), 8.3.2015 18:18

Já mám jílovou zahradu která byla samá díra a prohlubeň a jíl porostlý trávou samozřejmě uhrabat nejde. Hlína je drahá tak jsem objednal jedno auto cca 8tun obyč kopaného písku (žlutého) za nějakých 140,- bez dph/tuna rozvozil po dírách a uhrabal. Do podzimu ani nebylo ani poznat kde jsem to dával, všude pěkný trávník. Na víc v místech kde jsem dával písek nyní neroste mech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.179 (?), 1.4.2016 18:59

Mám taky jílovitou zahradu. Hodlám na to nasypat vrchní vrstvu hlíny, kterou jsme shrábli, ta je ok. promísit s původní zeminou, pískem (který nemůžu v LBC kraji za dobré peníze sehnat a pořádně ani nevím kolik tun) a rašelinou. Na to položit travní koberec. Je to tak ok? Už mám z toho hlavu v pejru...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika