Obnovení trávníku



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?) 
21.7.2008 8:19

Chemii na zahradě používám také, ale s citem a necpu ji tam, kde se dá bez ní obejít. Na nově založeném trávníku je podle mne zbytečná.  Hodně plevelů - například jitrocel, má tak mělké kořeny, že se dají vytáhnout poměrně snadno rukou. Na pampelišky mám zase takový šikovný vydloubávák a po dešti, když je zem rozměklá, to jde jako po másle. Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 21.7.2008 9:25

Milá Danielo, asi nejsme v rozporu, pracuji podobně jako Vy. Roudup doporučuji použít než se trávník zakládá a musím s Vámi souhlasit, že chemizovat zcela nový trávník je nesmysl, zde je lepší sekačka a ruční likvidace nepříliš prokořeněných plevelů (nový trávník navíc špatně snáší i selektivní herbicidy) za půl roku rok je to ale již jiná situace. Důležité ale je, aby majitel věděl co chce. Pokud někomu stačí jen zelená plocha, proč se hnát za Chimérou, pokud má ale někdo rád hustý travní,porost - travní  "kožíšek"  bez rušivých ploch, pak k sekání, zalévání, vertikutaci a hnojení patří i chemický boj s plevely.

Pokud se ale podíváte do minulých diskusí, zjístite, že preferuji účinné metody- v boji s mechem zcela odmítám chemii a úspěch mám s ryze mechanickými metodami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika