Nový trávník a v něm jetel



host - 6.1 (?) 
18.4.2012 6:57, zobrazeno: 5525x

Zdravím, prosím poraďtě prostředek na jetel- stačí Starane, Bofix?Předloni založený trávník byl loni krásný, sem tam jetel, po zimě ale vypadá, že je v zahradě víc jetele než trávy a šíří se kosmickou rychlostí. Sečeme vřetenovkou.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 106.250 (?), 19.4.2012 12:25

Jak často sečete? Stačí trávník přihnojit a sekat, sekat,sekat. Jetel pomalu ústoupí poté ještě můžete použít bofix. Tak jsem to udělal já.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 19.4.2012 12:40

taky jsem se zbavil jetele častým sečením, ikdyž mi nevadí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 19.4.2012 12:54

Jetele plazivého se častým sečením nezbavíte, leda byste sekal pod 15-20mm. Bofix či Starane nemají na jetel trvalý účinek, je-li půda málo výživná, objeví se znovu. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 106.250 (?), 19.4.2012 13:26

Předpokládám, že když seče vřetenovkou, tak pod nabo aspon na těch 20mm sečou. Jinak samozřejmě musí hnojit pak tento postup funguje...2 roky jsem již bez jetele

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 6.1 (?), 20.4.2012 15:00

Takže myslíte, že když ten trávník teď pohnojím, tráva se rozroste a častým sečením ten jetel prostě odejde? Bojím se, abych tím hnojivem nepodpořil růst i jeteli.Je to takový ten hnusný plazivý, co má na každém centimetru stonku kořeny. Seču tak 1 týdně, na těch 2-2,5 cm. Budu tedy asi sekat častěji, že?

Pokud bych nemusil chemii používat, bylo by to lepší, jednak je to drahé na tu plochu co mám a taky lépe se obejít bez chemie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 6.1 (?), 22.4.2012 13:31

No tak já to pohnojil, klasickým NPK, ale bojím se, že sečením se toho jetele nezbavím...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika