Hojivo Travin



host - 121.238 (?)
26.4.2011 16:17

travin odvodene od slova travič, otráviť...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
      
host - 121.238 (?), 6.7.2010 18:23

Blahozelam k spokojnosti. Mozno je to tym, ze nas travnik je podstatne mensi... ak by som pouzil nejaky herbicid, tak lokalne, nie na celu plochu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 121.238 (?), 26.4.2011 16:17

travin odvodene od slova travič, otráviť...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 38.155 (?), 8.5.2012 17:55

Dobrý den,

také přemýšlím o aplikaci Travinu. Trávník nám ale lemují tůje Smaragd a bojím se, aby je Travin neponičil. Nemáte někdo zkušenost s aplikací Travinu kolem tůjí nebo podobných keřů? Může Travin tůje poškodit, pokud bude aplikován už cca 20 cm od kmenů tůjí?

Díky za radu,

Marek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vodehnal - (23) - 106.66 (?), 8.5.2012 18:20

Na hnojení trávníku používám obyčejný cererit-10 kg za cca 250 Kč. Jednou za rok trávník postříkám směsí Staran+Lontrel. Trávník roste jak divý a bez plevelu. Používání travinu považuji za zbytečné a v podstatě nesmyslné. Mít trávník permanentně zamořený toxiny je dost npochybné.

Ještě poznámku jsem vzděláním i profesí chemik, tedy k chemii mám kladný vztah. 

Libor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 174.34 (?), 24.8.2012 10:27

Dobrý den, pokud mám v trávníku zasazené ovocné stromy, angrešty a rybízy... můžu i tak Travin použít? jestli se to tu už řešilo, tak se omlouvám, mám malé děti a nedostatek času celou diskusi pročítat...  jo a zabije to i kerhart? nemohu se ho na zahradě nijak zbavit, hlavně u krajů trávníku, kde to sekačke nevezme a i přes snahy o vypletí i s kořenama se to nedaří... děkuji :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 21.143 (?), 20.10.2014 8:55

Dobrý den,

osobně bych nyní tímto "hnojivem" v tuto dobu nehnojil. Nyní je zapotřebí již hnojivo podzimní. Pokud chece bojovat s plevelem tak daleko účinější a levnější je selektivní hebicid např. Bofix. Nicméně řešení Vašeho problému to bude jen z části. Hnojivo vzlášť dusíkaté pouze pomahá v rychlém růstu nicméně nedokáže Vám např. to, že kde není tráva a je tam mech tak tam bude růst tráva. Zahuštění holých míst pokud jsou větší jak 15 cm/2 budete muset udělat jinak. Je potřeba holá místa prokypřit, odstranit mechanicky či chemicky plevel a mech, poté do prokypřené půdy dosít. Bohužel toto se mělo udělat když Vám to spláchl tén déšť. Nyní je to již na hraně, možná bych odstranil plevel a mech, prokypřil a počkal na jaro.

Hnojení na podzim se má provádět hnojivem s menším obsahem dusíku a naopak s vyšším obsahem draslíku. Travin to má přesně naopak. Navíc travin není ani moc kvalitní dlouhodové hnojivo, dle mne vyhozené peníze. Lepší je kombinovat postřik s hnojením opravdu kvalitními a dlouhodovými hnojivy podle ročného období. Tím, neříkám, že travin úplně nefunguje, ale Váš problém nevyřeší a jeho cena v porovnání s výsledkem není nic moc.

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika