Co s posecenou travou?



Stránky: 1,  2,  3   
host 
6.9.2002 8:57, zobrazeno: 35737x
Vysadil jsem svuj prvni travnik a setkal jsem se s problemem, ktery asi resi mnoho mne podobnych lidi: co delat s posecenou travou? Bydlim v Praze, a pocitam ze s timto problemem se potykaji tisice lidi.

Sousede to vozi do lesa, pali... ale to pro mne neni reseni.
Existuje vubec legalni a financne prijatelny zpusob jak se travy zbavit???

Diky
Petr
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host, 8.7.2003 9:07
Trávu lze odvézt na sběrný dvůr, samozřejmě za nějaký poplatek. Jeden se nachází v Horních Počernicích (směrem ven z Prahy, je to po pravé straně, cca 100 m za hřbitovem)
Honza
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host, 14.7.2003 19:41
Udělej si ďouru do země a tam to hazej.Po čase z teho bude dost kvalitní kompost.A nebo taky ne.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host, 14.7.2003 21:42
Díky za dobrou radu. Ale kam s hlínou z té díry na trávu?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host, 9.10.2003 15:06
Asi vykopat jamu a tam ji dat... Klasicky problem kam s nim. Ja to resim tak, ze to vysipu do prikopu podel silnice - tam to zetleje a pohnoji a snad nikomu neprekazi. Jinak ale chci zkusit komposter.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host, 13.4.2004 19:53
Tak hlínu (tedy spíše zeminu) bych uvítala u nás na zahradě :-) Jinak hlína se dá sypat třeba na záhonek ;-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host, 24.7.2004 15:00
Trávu z našich cca 5 arů dáváme do popelnice, kterou jsme z toho důvodu objednali větší a v létě odvoz týdně, a zbytek do sběrného dvora. Je to ZADARMO!
Petr
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 136.179 (?), 24.6.2006 7:12
Tak těmi popelnicemi jsem to zkoušel řešit taky a u nás v Českém Brodě mě popeláři, když zjistili že mám trávu v popelnici, oznámili, že se to nesmí. V našem sběrném dvoře jsou tak ochotní, že nám nechtějí brát ani listí na podzim, takže by mě nějaké opravdu chytré řešení také zajímalo. Díky Zdenek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 27.29 (?), 24.6.2006 8:13
Původně byla příroda uzavřený kruh kde se vše jen přeměňovalo. To sice již není úplně možné ale přeci jen je to nejjednodušší učit se od ní. Odvážet trávu a následně hnojit to je pro mě děsivá představa. To je jako vyhodit peníze protože mají ohnutý růžek. Rozhodně doporučuji kompostování. Na internetu je o tom tolik informací, že za hodinku jste odborníci na kompost a je po starostech. Kompost nemusí být jen ohyzdná smradlavá hromada. JP..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 112.65 (?), 24.6.2006 9:39
Nepíšete kolik té trávy je ale je možné ji nechat trochu zaschnout a pak ji dávat pod stromy nebo k zelenině i ke kytkám jako mulč,po určité době se sama rozloží,můžete ji tam během roku i přidávat ale musí být vždy částečně zaschlá,slouží též jako hnojivo a nemusíte tak často zalévat ani okopávat a vytrhávat plevel a na podzim ji zarejete.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika