Bioaktivní přípravek na trávník



Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 93.178 (?)
2.6.2009 8:21

Menší balení Agrosilu asi neseženete. Pokud vím, prodává se jen ve 25kg pytlích - což je asi na 200m2. Ale koukám, že (vzhledem k potřebnému množství na m2) ho nespotřebujete tolik jako Turfcompu (měl by tedy vyjít snad i levněji), ale na druhou stranu v něm nejsou houbičky a ten vodní gel. O Agrosilu se dají vyhledat dost podrobné informace na nejmenovaných stránkách (stačí hledat na internetu).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 47.145 (?), 1.6.2009 11:08, zobrazeno: 4636x

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda někdo neznáte bakteriální enzymatický prostředek na trávník. Kdysi jsem viděl reklamu na takový prášek, který se rozpustil ve vodě a aplikoval se ve formě zálivky a měl mít prospěšný účinek na půdu. Myslím že ta firma vyráběla i bakteriální prostředky do septiků atd...

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PaKo - (12) - 9.119 (?), 1.6.2009 12:19

Nevím, jestli je to, co hledáte, ale já vím o tzv. mykorhize - tj. jsou půdní houby, které žijí na na kořenech a měly by zlepšovat kde co. Nejvíc informací o tom jsem našel na stránkách firmy Symbiom (dopředu říkám, že nejsem obchodní zástupce ani nic podobného, jen myslím, že je to nejrychlejší cesta k informacím), mají i speciální variantu pro trávníky, ale musí se to aplikovat buď při výsevu a nebo při aerifikaci.

Sám o tom uvažuju, ale do akce jsem zatím nešel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 47.145 (?), 1.6.2009 12:26

Ano o tom přípravku jsem slyšel a odrazuje mne právě nutnost provést aplikaci pří výsdba nebo aerifikaci - předpokládám, že je asi třeba aerifikaci provést minimálně zahradními vidlemi. To se mi právě líbilo na tom práškovém provedení, které se dalo rozpustit ve vodě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 49.39 (?), 1.6.2009 12:30

Myslím, že se takovýto prášek, resp. roztok (či emulze) do půdy vždycky dostane: zálivka jej tam dopraví. Předpokládám ovšem, že při aerifikaci bude účinek větší.

Za pokus vyzkoušet to na menším kousku trávníku (použít menší balení) tro stojí - a uvidíte, jestli se Vám vyplatí investovat do přípravku na celou zahradu.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 93.178 (?), 1.6.2009 12:39

Asi jste měl na mysli přípravek Turfcomp. Jinak, pokud jde o přípravky na zlepšení prostředí pro vývoj trávníku, je tu diskuze "Půdní kondicionéry", kde byste se možná něco dozvěděl o jiných možnostech. Jinak opravdu nejsem prodejce těchto přípravků 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 47.145 (?), 1.6.2009 13:23

Půdní kondicionéry jsem si pročetl nedávno, ale ty se aplikují při zakládání trávníků stejně jako Turfcomp.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 248.127 (?), 1.6.2009 18:52

Jen některé druhy kondicionérů. Například v tamní diskuzi zmiňovaný Agrosil (ať zhyne vtíravá reklama na veřejných fórech!) je možné aplikovat i po založení trávníku, neboť se předpokládá, že dojde ke transportu účinné látky do požadovaných míst tak jako tak. Ale ještě jsem to nezkoušel 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 47.145 (?), 2.6.2009 0:36

Nevšiml jsem si, že je možné ho aplikovat již na založený trávník. Jestli seženu menší balení, asi ho vyzkouším. Teoreticky bych pak ušetřil na hnojivu... Koupil jsem si SYMBIVIT a budu ho testovat na zelenině a okrasných rostlinkách, jsem zvědavý jaké budou výsledky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 93.178 (?), 2.6.2009 8:21

Menší balení Agrosilu asi neseženete. Pokud vím, prodává se jen ve 25kg pytlích - což je asi na 200m2. Ale koukám, že (vzhledem k potřebnému množství na m2) ho nespotřebujete tolik jako Turfcompu (měl by tedy vyjít snad i levněji), ale na druhou stranu v něm nejsou houbičky a ten vodní gel. O Agrosilu se dají vyhledat dost podrobné informace na nejmenovaných stránkách (stačí hledat na internetu).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika