Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Boris, v pohodě napsal jsem to jen proto, že ten záměr tazatele v konstrastu s tím jak začal mne upřímně zaskočil a chtěl jsem mu dát jasně najevo, že pokud z toho má něco být tak se na to musí jinak. Sice o půdě nepíše, ale na písčitém substrátu nemůže "golfová" směs trsnatět (pokud se zalévá a byla správně osetá). Neznáme jej, nevím co má za vybavení, znalosti a možnosti, ale mít fungující normální trávník založený na greenové směsi není sranda, natož mít opravdový green. Greenové směsi jsou velice náchylné na plstnatění, plísně a celkově vyžadují jiné pracovní nasazení než standartní rekreační či jiná podobná směs. V jeho případě se možná ani nebude jednat o greenovou směs, jelikož název golf profi bude spíše něco  s vyšším podílem kostřav a možná psinečku, ale nebude to asi greenovka. Tedy pokud  je tam jílek a lipnice luční tak to nejde ani tak nízko sekat. Na výšku pod cca 1,5 cm to musí být spec. odrůdy kostřav a psinečků co to snesou. Pokud hodlá mít "normální" půdu tak to nemá smysl vůbec řešit a investovat do toho energii a peníze. Jinak s tím hnojením trávníku, osobně bych se vždy přimlouval za ogranická dlouhodobá, výsledek se dostaví sice později, ale to je pak lepší, trvalejší a trávník získává větší odolnost a netrpí tak na plísně atd. Krátkodobá silně dusíkatá sice rychle nastartují růst, ale v rukou méně zkušeného představují riziko v podobě spálení trávníku apod.  Martin

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika