Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Tento trávny plevel mám aj ja na dvoch miestach v trávniku. Priznám sa, že som s tým nerobil nič a na moje prekvapenie, nieviem či sama, alebo to bolo suchom, tie dve miesta kde bola úplne zoschli. 

Skôr ma trápi iný trávny plevel, a to konkrétne Crabgrass (digitaria sanguinalis). Minulý rok som zanedbal úžitkovú časť, nechál osm ju zarásť burinou, okrem iného aj touto crabgrass. Neriešil som to, povedal som si, že to na jar prekopem, semená, ktoré vyklíčia následne herbicídom vystriekam a hotovo.

Na moje prekavpenie sa ale táto tráva bez akýchkoľvek problémov začala šíriť aj v trávniku vzdialenom 10 m. Začalo sa to po jarnej vertikutácii. Momentálne mám "infikované" tak 4 štvorce z 300 štvorcov trávnika. Najprv som to len kosil, opäť na moje prekavpenie si všímam, že aj pri 3 cm výške kosenia nemá problém zakladať semená.

Takže od zajtra sa púšťam do ručného vytrhávania. Musím aj vetikutovať, takže už len čakám jak naklíčia ďaľšie semená čo ešte nevzišli, ale asi lepšie to proste trhať, kým sa toho nezbavím úplne, však? Človek by nepovedal, ako mu jedna zanedbaná sezóna dokáže narobiť problémy... 

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika