Zazimování ryb



lotusek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 44.59 (?)
8.11.2012 12:04

Tak jsem konečně i já nafotil své zimoviště.Takhle zimuju už třetí zimu a zatím bez problému, teda krom první zimy kdy jsem zkoušel přezimovat asi 10 kousků pstruhů, kupodivu se drželi víc jak měsíc ale pak museli do rybníka :)) Filtraci mám tlakovou s UV lampou, která běží jen přes den kdy mám zapnuté i svícení a vzduchování. Čerpadlo asi 800l/hod běží nonstop. Rybám přitápím 150W akvarijním topítkem a teplotu momentálně držím na nějakých 19 stupních při větších mrazech pak cca 14 stupňů. 



Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
host - 219.11 (?), 26.9.2012 12:25

Já mám hloubku v jezírku cca 100cm a už 6 rok v něm zimuji a zatím bez problémů, až na jedno jaro, kdy se vyskytla krupička, ale jinak ok (za těch 6 let neumřela jediná ryba z důvodu špatného přezimování)   Pravidelně zimuji 15-20 ryb ve velikosti 10-cca25cm  (zlatý jesen, sarasy, amur a asi 5koi ve velikosti 15-25cm). Podle mě hodně záleží na podmínkách, kamarád ze slovenska musel udělat jezírko cca 180cm hluboký a až pak mu ryby zimovali bez potíží a to bydlí kousek od dunaje - nížina. Já jsem 450m nad mořem a nemám problém... takže to asi záleží přímo na podmínkách na tom daném místě, než obecně v nějaké lokalitě. 

Každopádně pokud budeš zimovat doma tak v žádnym případě to nezkoušej bez filtru,  jednou jsem to tak zkusil (zimoval jsem pár normárních ryb z výlovů do 40cm) a nedopadlo to bohužel dobře.. Filtr a kvalitní provzdušňování by měl být základ, stím samozřejmě ruku v ruce pravidelná kontrola kvality vody

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 219.11 (?), 26.9.2012 12:26

ještě dodatek, kapři nejsou z japonska ani jejich přímí příbuzní, jsou to klasický "euro koi"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jiřizaj - (3) - 54.2 (?), 27.9.2012 20:13

koi kapři normalně v našich podminkach přežiji bez ujmy, nevidím žadny duvod je vytahovat z vody, mam jez.o objemu 45m3 a neměl jsem žadny problem s rybami a to jich tam mam 30 kusu o delce 30-70cm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 3.201 (?), 30.9.2012 19:19

Na podzim dejte do jezírka "parník" se vzduchováním. Vemte polystyrenovou desku s otvorem uprostřed tím provlečte hadičku od vzduchovacího strojku, ten přiklopte starou termoskou pod kterou protáhněte kabel a ten dejte do nejbližší zásuvky.          Josef

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 61.13 (?), 3.10.2012 18:46

Letos chci zazimování KOI kaprů a mladých rybek provést v akvariu (100 l) s provzdušňováním ve sklepě. Koi kaprů je 6 (15 cm), mladých rybek asi 20. Prosím o rady: 1. je velikost akvaria dostatečná? 2. jak zajistit krmení ml.rybek (KOI kapři se nekrmí) a čím krmit. 3. je možné ke krmení ml.rybek použít planktonu z jezírka, kterým se dosud živí? Upřímně děkuji za rady.

Luboš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Kehar - (8) - 68.167 (?), 5.11.2012 9:02

když jsem si letos zakládal jezírko, hned jsem začal řešit zimování.

Snažil jsem se celý rok zjistit jak zazimovat.

Lidé ohledně zimování nebyli moc vrtžícný s radamy jako kdyby to bylo tajné kdo jak má zimoviště.

udělaj jsem si proto dle vlastního návrhu a myslím že to dopadlo dobře.zatím :-)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.49 (?), 6.11.2012 23:46

Hmm perfektné riešenie!

-NR-

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kehar - (8) - 68.167 (?), 7.11.2012 8:35

Po pár dnech provozu mi začala voda mléčnit a mám pocit že trochu zapáchá rybynou. ten zápach bych jsi oddůvodnil ale ta mléčná barva...

Budu muset vyměnit filtr za větší, naštěstí mám ještě Oase 18 ta by to měla snad utáhnout teplota vody cca 15C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lotusek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 44.59 (?), 8.11.2012 12:04

Tak jsem konečně i já nafotil své zimoviště.Takhle zimuju už třetí zimu a zatím bez problému, teda krom první zimy kdy jsem zkoušel přezimovat asi 10 kousků pstruhů, kupodivu se drželi víc jak měsíc ale pak museli do rybníka :)) Filtraci mám tlakovou s UV lampou, která běží jen přes den kdy mám zapnuté i svícení a vzduchování. Čerpadlo asi 800l/hod běží nonstop. Rybám přitápím 150W akvarijním topítkem a teplotu momentálně držím na nějakých 19 stupních při větších mrazech pak cca 14 stupňů. 



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika