zakalené jezírko



host - 183.197 (?)
13.10.2008 10:56

CHtěl jsem se zeptat jestly někdo nemá praxi z hypermanganem při moření česneku! kolik tak asi zrnek do vody při moření cca.8kg asi tak do 10litru vody! někde jsem nato četl samou chválu žádná pliseň ani hniloba prostě česnek zdráv po kolik roku! děkuju za radu!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 158.206 (?), 16.8.2008 9:21

Postupovali jste správně, z mého pohledu je prakticky jedno, zda je ponecháte v sáčku či je vysypete do filtru.  Filtr bych nechal běžet trvale, víte, on nemá kdovíjaký filtrační výkon, a vypínat ho i díky malé spotřebě čerpadla mi přijde zbytečné. Asi bych doi něj pro začátek zákazníkovi přibalil dávku startovacíh bakteriíí. Odhaduji, že máte nádrž tak kolem 8-10m3 vody, a tady ten fitlr trochu překračuje svůj možný výkon, on je sice na 10m3 vody, ale bez ryb. Pokud tam rybyb máte, bude mít co dělat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 13.181 (?), 16.8.2008 10:53

Děkuji opět za radu.Už se těším, až ryby budu zase ve vodě vidět.A ještě jeden dotaz, lampu taky máme nechat nepřetržitě běžet, jako čerpadlo?Píší v návodu, že se při přehřátí sama vypne, aby zchladla.Hezký den Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 158.206 (?), 16.8.2008 12:20

lampu klidně nechte běžet stále,  ona má tuším 7W výkon, z hlediska spotřeby energie prakticky neměřitelné,  a určitě to kvalitě vody neuškodí.

O tom přehřátí lampy nevím, a u takovýchto výkonů při zapnutém čerpdale k tomu nemůže dojít, chladíte vodou. Obecně doporučuji mít lampu zapnutou pouze tehdy, běží li čerpadlo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 13.181 (?), 17.8.2008 20:53

Pane Martine, zdá se mi, že se voda začíná čistit, už neteče tak zelená a i jezírko už má svetlejší barvu, tak snad to bude dobré, hezký večer Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 158.206 (?), 19.8.2008 9:28

přeju čistou vodu ve Vašem jezírku, nebude to otázka 1-2 dní, spíš 1-2 týdnů, takže nebuďte netrpělivá

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 158.206 (?), 15.8.2008 10:58

Algoxan je užitečný přípravek, a pokud ho správně použijete, má jistě své opodstatnění. Já bych ho použil na vláknitou řasu, nebo na dočištění jezírka po vysávaní. Pozor na výchozí hladinu pH a rybby v nádrži

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.197 (?), 13.10.2008 10:56

CHtěl jsem se zeptat jestly někdo nemá praxi z hypermanganem při moření česneku! kolik tak asi zrnek do vody při moření cca.8kg asi tak do 10litru vody! někde jsem nato četl samou chválu žádná pliseň ani hniloba prostě česnek zdráv po kolik roku! děkuju za radu!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika