Začínám



host - 119.159 (?)
10.9.2012 16:39

Dobrý den, chtěli bychom realizovat na naší zahradě malé (4,5x 5 x1,5 metrů) foliové jezírko. Je lepší dělat ho ted na podzim, nebo máme počkat na jaro?A když ted na podzim, mame rovnou koupit i rostliny nebo s tim pockat na jaro?Děkuji

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 49.143 (?), 29.6.2012 15:27

Jěště jednu informaci, budu dávat 2mm silnou folii na geotextílii a soused mi radí abych to nekupoval a jen pěkně vymazal jílem, nevim jak by to fungovalo ale všude to dávaj na folii, můžete někdo objasnit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 29.6.2012 16:38

To je šetření na tom nejhloupějším místě. Geotextilii určitě dejte, není to nějak zásadní položka v rozpočtu nádrže, a ovlivní velmi výrazně (ne)těsnost jezírka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Aqarista - (11) - 209.216 (?), 30.6.2012 15:55

Pokud máte na mysli jezírko, kde je folie nahrazena výmazem jílovou kaší tak z vlastní zkušenosti nedoporučuji. Nikdy se mi nepodařilo docílit čistou vodu a každá zima se na nepěkně podepsala na březích jezírka. Nakonec jsem skončil u folie. Podklad geotextilie (300g/m2), PVC folie 1mm a pod kameny a kačírek opět geotextilie.

Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.143 (?), 30.6.2012 19:14

Taky si to takhle představuji, geotextílii 500 a 2mm folii, mám psa a obavu z toho že 1mm folii drápy protrhne, miluje vodu.Jěště bych potřeboval poradit s nějakou zástěnou, rákosový rohože nebo něco podobnýho a hlavně aby se to dalo po horkach uklidit, nevím jak to řešit, dík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228) - 30.67 (?), 1.7.2012 13:19

U mého prvního (ano, je to jako droga, nemít rodinu, tak už mám zahradu plnou jezírek) jezírka mi psi drápy skutečně fólii prosekli. Byla to ovšem jen 0,5mm a byla zkřehlá nízkou teplotou. I přes to však už od té doby raději vždy dávám geotextilii i zevnitř - pod kačírek. Myslím, že to rozhodně není na škodu, a když si zajedete přímo k výrobci, je geotextilie až neskutečně levný materiál... Mimochodem v koupacím jezírku jsem geotextilí zevnitř "vystlal" i celé vstupní schodiště, což mimo výše zmíněné ochrany proti psím drápům má i velmi dobrý protiskluzový efekt :) Aby textilie neplavala, ušil jsem z ní takové dlouhé punčochy naplněné drobným kačírkem a těmi jsem každý schod zatížil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.143 (?), 1.7.2012 15:33

Dobrý nápad na ty schody, zrovna jsem dumal jestli dělat už schody při kopání nebo to řešit dřevem ale tohle má logiku, bál jsem se podklouznutí na folii.Jěště pořád nevím jak stínit vodě, budu mít jezírko v místě, kam svítí 8hod denně slunce, máte někdo zkušenost?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.164 (?), 2.7.2012 7:29

Můj názor na koupací jezírka: Mám jezírko šestým rokem cca 4x3,5x1,5m bez čističky, spousty rostlin pár rybiček, vzduchování a fontána. Voda je s drobnými výkyvy celkem čistá. Chtěl jsem napsat - letos při čištění jsem zjistil co se mi tam všechno nastěhovalo - žáby, mloci, potápníci, spousty podivných podvodních potvor, ale i pijavice atd. No do takovýho jezírka bych po tom co jsem viděl asi nevlezl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 119.159 (?), 10.9.2012 16:39

Dobrý den, chtěli bychom realizovat na naší zahradě malé (4,5x 5 x1,5 metrů) foliové jezírko. Je lepší dělat ho ted na podzim, nebo máme počkat na jaro?A když ted na podzim, mame rovnou koupit i rostliny nebo s tim pockat na jaro?Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 102.197 (?), 10.9.2012 21:23

Nepovažuji se za nějakého odborníka, ale myslím si, že je lepší jezírko udělat nyní, ryby vysadit na jaře, rostliny klidně nyní, nutno ale počítat s tím, že teď už moc krásy neudělají. Na druhou stranu se teď na podzim dají mnohdy rostliny koupit za zlomek toho co na jaře.

Proč dělat jezírko na podzim? Při jeho kopání se poškodí okolí, budou zde výkopy pro rozvody,... Přes zimu si to sedne a na jaře už zbudou jen dodělávky.

Problém může teď na podzim být s manipilací a s vařením folie. Bude-li chladno, bude tvrdá. Stejný problém bude i na jaře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.182 (?), 10.9.2012 22:01

Já bych vlastní budování jezírka nechala na jaro, času bude dost, protože vodní a bahenní rostliny se prodávají prakticky až od května. Teď do zimy by už těžko pořádně zakořenily tak, aby mohly "zpracovat " vodu v jezírku. Maximálně bych připravila hrubý výkop, pokud bude jezírko nějaké větší.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika