Žáby v zahradním rybníčku



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 228.66 (?) 
25.5.2010 8:42, zobrazeno: 30157x

Chtěla bych se zeptat někoho, kdo už má rybníček, jestli se mu tam nenastěhovaly žáby a jestli ano, tak vadí Vám to? Máme rybníček u domu, samozřejmě se tam natěhovaly žáby a teď jsme z toho jejich každodenního kraválu nešťastní! Asi se s nima nedá nic dělat že?

Lenka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?), 25.5.2010 9:05
Zeptejte povolaných se na nějakou vodnou rybičku která zlikviduje pulce a dospělé žáby chytněte a odneste jinam.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 206.136 (?), 25.5.2010 9:07

Buďte rada, že ich tam máte. Žaby sú užitočné, žerú o.i. larvy komárov, malé slimáky...

Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 25.5.2010 9:52

Já bych byla nadšená, kdyby mi žáby v rybníčku vydržely. Zatím to vypadá tak, že nakladou vajíčka, pokud je někdo nesežere, tyk se vylíhnou pulci a potůčkem z rybníka se derou pryč. V rybníku mám pstruhy a bělice - nemůžu si vzpomenout na správný název  a myslím, že právě ty pulce žerou. Potvory.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?), 25.5.2010 10:01
Je rozdíl zda je to nějaká "tichá" žába nebo skokan který umí udělat pěkně velký kravál. Poslouchat to každý večer pod okny si nedovedu představit. Bohatě to stačí z několik set metrů vzdálených vodních ploch.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 228.66 (?), 25.5.2010 10:46

Ano Mirku, není to žádná tichá žába, ale skokani, ale kdyby jenom jeden, je jich tam snad 6! Pokoušeli jsme je vychytat, ale marně, rychle zajedou do bahna nebo pod kámen. Soused nám do rybníka vhodil sumce, ale zdá se, že ten o žáby nemá zájem . Kdyby tak k nám zavítala užovka, ale jak ji přilákat že .

Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?), 25.5.2010 12:22
Psala jste rybníček a on se Vám tam klidně "otočí" sumec!!!, takže to bude asi trochu vězší záležitost. Ve Francii chytají žáby na udici (ty na jídlo) a vypadá to velmi nechutně. Já žáby nesnáším, hlavně ty skokanovité a ropuchovité, ale bohužel Vám zde neporadím, bo bych zde dostal od ochránců za uši.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 25.5.2010 15:26

To dostal  A co když je některá z nich zakletý princ, ha?! Skokan není nijak zvlášť hlučná žába. Pářilo se nám tu cca 15ks, rybník máme 3m od baráku a žádná hrůza to nebyla. Rosnička je mnohem hlučnější...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 25.5.2010 16:06
To co co dělá kravál od vody je rosnička a co lozí v lese po stromě je skokan skřehotavý? A jestli je to zakletý princ tak má smůlu, já mám bazének plný zlatých rybek co plní tři přání ;o)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 26.5.2010 7:39

Někteří z mých známých rosničku u rybníka mají, je to ale zahrada dá se říct u lesa - ne v zástavbě. A ne moc,,vypiglovanou" zahradu. Podmínky splňujem, ale rosnička k nám nechce  Asi ví proč, sežraly by ji nejspíš kočky  Užovky máme od doby, kdy tu místo rybníka byla jen jáma na závlahovou vodu. Tudíž máme užovky všech velikostí - různé ročníky  Shodou okolností jsem zrovna včera jednu fotila, fotka ne moc kvalitní - přes okno  A ještě přidám jednu z loňska, jak si malá užovčička chytila pod molem rybku a mezerou si ji vytáhla na molo, aby ji do sebe mohla pohodlně nasoukat 

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika