Vodnář Systém



Stránky: 1,  2   
host - 42.77 (?) 
16.5.2016 18:12, zobrazeno: 7199x

ahojte

počuli ste o tomto prípravku?

U nás v práci máme docela veľké jazierko cca80m3 a už nebolo vidno vo vode ani na 20 cm. Naliali tam údajne tento prípravok a voda sa tak brutálne vyčistila že v dvojmetrovej hĺbke sme prečítali že sú tam čerpadlá OASE.

Normálne neverím vlastným očiam. Len ma trocha znepokojuje že ryby ostali dosť ovalené a držia sa pri dne. Je to asi 3týždne až mesiac čo to aplikovali. vyčistilo sa úplne všetko hadice kamienky fólia. Kosatce trocha zožltli.

Ivan

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 173.132 (?), 16.5.2016 19:06

No já nevím, ale bezpečnostní list nevypadá moc zábavně:

- škodlivý pro vodní organismy, může vyvolat dlouhodobě nepříznivé účinky ve vodním prostředí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 48.212 (?), 16.5.2016 20:29

Jestliže má přípravek likvidovat vodní řasy, tak nezbývá, než aby pro ně byl škodlivý :-) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 14.108 (?), 17.5.2016 0:13

tak vyhlaska hovori jasne kdyz neco je biocid tak t musi byt oznacene a to ze skodi vodnim organismum je jasne jelikoz jelikoz rasa je vodni organismus :)  a ryby maji rady kalnejsi vodu pokud je t jako kristal tak je to plasi a jsou v hloubce pokud nemaji nejake kameny kde se mohou skryt

mh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 17.210 (?), 17.5.2016 9:37

...su to herbicidy pouzivane aj na poliach na potlacenie jednoklicnych rastlin - trav. Mimo to aj na boj s vlaknitou riasou. Kosatce maju smolu, ze su jednoklicne a preto citlive na tieto herbicidy. To, ze doslo k tak dramatickemu obratu, svedci, ze tam dali "slusnu" davku. Moze hrozit udusenie ryb pri hromadnom chemickom zniceni vsetkej riasy. Jednak absentuje fotosynteza a rozklad mrtvych rias moze spotrebovat velke mnozstvo kyslika. Zial, vacsina bakterii, aj tych dobrych, je citliva na obsah tychto herbicidov. Niekedy je dobre aplikovat herbicidy v mensom mnozstve na vytvorenie nevyhodnych podmienok pre riasy a docasne vypnut filtraciu. Ked sa skodlive latky naviazu na riasy a nie je velke volne mnozstvo vo vode, potom pustit filtraciu. Toto by malo byt sucastou pokynov k vyrobku. Vacsinou k takymto vyrobkom je len poznamka, ze neobsahuju tazke kovy a pritomny zeolit podpori zdravie ryb.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 188.68 (?), 17.5.2016 12:12

ale tyhle pripravky na likvidaci rasy nejsou nebezpecné ohledne deficitu kyslíku jako obyccejne flokulanty tam vymizeni ras trva nekolik dni flokulant je ohledne rizika na ryby 100x horsi. nic méne tyhle herbicidy jsou porad lepsi než treba med jelikoz bakterialni enzymy je dokazou zmineralizovat (rozlozit)  a kdyz si zjistite princip ucinku na tylakoidy tak bakterie jsou v danych koncetracich v poradku dokonce pokud obashuji kmeny pseudomonas a nektere druhy bacilus tak je muzou teoreticky rozkladat. samozrejme ze by bylo lepsi nic takoveho nepouzivat ale bohuzel nekteri majitele chcou mit jezirko s kvalitou vody Plitvickych jezer a jaky koliv naznak byt sebemensi, rasy je neunosny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 246.135 (?), 17.5.2016 18:23

Akykolvek prostriedok, ktorym rychlo zabijete velke mnozstvo rias, vytvara velke riziko ohladom znizeneho obsahu kyslika. Zive riasy vyznamne obohacuju vodu o kyslik a ak su extremne premnozene a vy ich zlikvidujete naraz, nabehne rychly rozklad uhynutych rias a velka spotreba kyslika. Kedze ide o organizmy, ktorych bunky vytvaraju velky a aktivny povrch, je znecistenie takmer okamzite. Niektore sinice tvoriace symbiozny biofilm s riasami dokonca pri uhyne uvolnia velke mnozstvo toxinov. Preto neprekvapuje ze podobne zasahy su neraz spevadzane uhynom nielen ryb a krystalova voda moze byt vseobecne toxicka. 

Preto mnohe prostriedky maju vo svojich navodoch co najvacsie mechanicke odstranenie rias pred ich pouzitim. Preto sa tieto prostriedky casto pouzivaju ako prevencia a su prisne stanovene davky. Pripadne sa dba na odstranenie odumretych zvyskov okamzite po pouziti prostriedkov.

Anorganicke flokulanty su pre ryby podstatne bezpecnejsie ako herbicidy. Jednak vyznamne ucinkuju len na mikroskopicke mikroorganizmy a pri beznej tvrdosti a pH vody sa velmi rychle mineralizuju. Skor vytvaraju resp. menia prostredie tak, aby sa menej darilo riasam a viac darilo inym organizmom.

Organicke flokulanty zo skupiny alkylamoniovych soli pripadne kationovych polymerov sa pouzivaju do detskych bazenov, ako zdraviu neskodna alternativa chlorovym pripravkom. No neviem posudit ich skodlivost voci rybam, ani porovnat skodlive ucinky herbicidov a organickych flokulantov. Dieta by som vask do bazena s uvedenymi herbicidmi urcite neposadil, pricom by som nemal problem s uvedenymi povrchovoaktivnymi latkami. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 14.108 (?), 17.5.2016 21:25

No dite by jste do bazenu s herbicidy neposadil (koncetrace myslim bude v celem objemu minimalni staci se podivat napriklad na toxikologii EPA) ale ibalgin a paralen snist na bolest ano jeden z duvodu proc neni a nemuze byt chemicky zakon aplikovany ve farmacii z tech vystraznych symbolu karxinogenity mutagenity by se clovek asi zblaznil a nechtel zobkat prasky i verejne dostupne... v jezirkach mit sinice je temer vzacnost..ano obsahy buden se muzou vylit ale to se sem tam deje v silne eutrofizovanych nadrzich atd... silny porost ras obecne fytoplankotonu neni pro ryby zrovna ok a to z dvou duvdu..ano produkuji kyslik ale v noci funguje ftosyntza opacne a kyslik odebiraji..rovnez dosti znacne rozdily v pH jednou jsem namerili pobliz kolonii fytoplanktonu rozdil skoro 3,5!! flokulant vam ze vznosu navaze veskery dispergovany organicky material... coz neni ani 40% kokalni rasy a co zacne delat veskery ten organicky material sedimentovany ke dnu?? rozkladat se redoc potencial klesne okamzite stoupne pH a svete div se uvolni se i fosfaty ale hlavne se zacne v anoxickem prostredi redukovat dusicnany a dusitany a havne veskery bezpecny disociovany amonika na toxicky nedisociovany... rovnez rozklad kovu neni mozny (pokud z nich neudelame nestabilni izotopy coz v jezirku nehrozi) ale radsi do jezirka dam herbicid v male koncetraci ktery podleha fotokatalyze pomoci UVC a enzymaticke degradaci nez kovy ktere jsou biologicky neodbouratelne...

tim nechci se zastavat herbicidu v jezirku ale jejich potenciani skodlivost je minimalni v ohledu na to ze je temer kontinulane konzumujete jako residua v zelenine kde jich je mix

mh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 209.30 (?), 18.5.2016 9:19

Zajímavé příspěvky pánové. 

Kdysi jsem si vzal paralen při každém menším bolehlavu, než mě napadlo si o tom něco přečíst a pak jsem se zhrozil, jak je člověk schopen se sám, dobrovolně a pomalu ničit.

Pokud si do jezírka naliju jakýkoliv přípravek a budu se v tom koupat, pak to je má volba. Ale ty ryby už žádnou volbu nemají :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 103.78 (?), 18.5.2016 12:01

Tak do takového jezírka se hodí ryby nerezové, ty vydrží opravdu hodně. A vedle jezírka se bude dobře vyjímat sádrový trpajzlík s FV-LED lucerničkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika