voda z medenych okapu



Stránky: 1,  2,  3   
host - 228.34 (?) 
2.8.2008 12:48, zobrazeno: 19167x

Ahoj mam moznost doupoustet jezirko destovou vodou privadenou vsak medenymi svody a okapy - je to problem? - co tato voda bude v jezirku zpusobovat?

Diky za radu

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 2.8.2008 13:06

Není to problém. Jen teoreticky může být jezrko ochuzené o nějaké nevýznamné mikroorganizmy  citlivé na stopy mědi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 245.241 (?), 2.8.2008 18:42

-myslim, ze to nebude vadit. oco choval akvariove ryby a ked sa tam objavili myslim prhlivce(nie som si isty), tak do akvaria dal kusok medi... rybam a rastlinam to asi nic nespravilo a tie skodce zmizli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 187.62 (?), 2.8.2008 21:21

já mám pocit, že zrovna Koi jsou na měď dost citliví, navíc nevím, jestli bych si všechen hnus ze střechy chtěl svádět do jezírka, nevím...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 2.8.2008 21:34

Asi taky záleží, kde ta střecha je, u nás na vsi je dešťovka v barelu celkem čistá, žádný hnus... H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 4.80 (?), 2.8.2008 22:06

Zcela určitě si v jezírku trochu potlačíte růst řas. Staří praktici kdysi dávali do barelů s destilkou (samozřejmě jenom pokud to nevadilo účelu) stříbrný nebo měděný drátek, aby voda "nekvetla". 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 3.8.2008 11:01

Já bych vliv měděných okapů tolik nepřeceňoval. Ano, do sudů s dešťovou vodou se skutečně zavěšovaly třeba pytlíky s měděnými pilinami proti řasám a larvám komárů. Voda, která za pár vteřin prohučí okapem je na tom ale trochu jinak. Kdyby se ionty mědi uvolňovaly tak snadno a v takovém množství,  za několik let by se rýny nejspíš rozpustily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 3.8.2008 11:58

Tohle je zajímavé téma a přivádí mě k otázce pro zasvěcené: když topná spirála v naší varné konvi, atakována nánosy vodního kamene a námi, kteří ji čistíme ředěnou octovkou (nic slabšího nezabírá), přišla o ochrannou vrstvu a přiznala barvu-tedy že je měděná, je tato ona děvenka spirála pro nás nebezpečná, jedovatá a tak podobně? Já myslím, že jo, manžel, že ne... Jen chci vědět, zda na ni mohu svádět např. výpadky paměti, únavu a jiné podobné životní křivdy. Nejraději bych koupila konev s dvojitým dnem. Tak jestli mi někdo poradí, zda je pro člověka jedovatá měď ze spirály ve varné konvi, budu vděčna. Díky! H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 3.8.2008 13:10

Kovová měď jedovatá není, neb není rozpustná. Ve větším množství jsou jedovaté ionty mědi. Stopové množství mědi je naopak pro lidský organizmus (i rostliny) prospěšné, ba nezbytné. Měď je proto jako stopový prvek součástí některých hnojiv (Mikrola, aj.) Problém snad mohou mít lidé trpící vzácnou poruchou metabolismu mědi  - hepatolentikulární degenerací - morbus Wilson. Mnohem více mědi než z varné konvice (až o několik řádů) do sebe dostanete konzumací vína a ovoce ošetřeného měďnatými postřiky, případně koupáním v bazénu s vodou obsahující modrou skalicí.
   Nemoci spojené s výpadky paměti bývají dávány do souvislosti spíš s hliníkem než mědí. Ani toho se však, dle mého, netřeba obávat. Skutečná zdravotní rizika jsou jinde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 3.8.2008 13:36

Pane Vysloužile, další dík pro vás. Ty výpadky- já vím z čeho jsou, to měla být nadsázka. A měl pravdu můj bývalý kolega přírodovědec, když říkal: Milostivá, po čtyřicítce s námi příroda už nepočítá.... Díkes, H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika