Únik vody z jezírka



host - 40.135 (?)
20.3.2013 9:14

mam dojem ze perlit je nasakavy ten asi nebude vhodny spis bych tam dal drobky polystyrenu drive stari fychmani hodili do nadrzre sirku a kde rano byla tak tam hledali unik

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
Romana 80 - (4) - 1.29 (?), 16.3.2013 14:05, zobrazeno: 6510x

Dobrý den,prosila bych o radu: Před dvěma léty jsem si vybudovala fóliové zahradní jezírko o velikosti cca 3m x 2m a hloubce 1m a po celou dobu bylo vše OK až doposud, kdy po rozmrznutí jsem zjistila docela výrazný úbytek vody. Jedná se tak cca o 15-20cm. V prosinci, lednu byla zamrzlá hladina vody stále stejná a po postuném oteplování, jsem si všimla poklesu.  Pod fólií mám geotextílii a fólie je 1mm, takže nepředpokládám, že by moho dojít k porušení fólie nějakým hrabošem.  Nevím zda-li mohu již nyní dopustit vodu do jezírka, když je znova zamrzlé a sledovat únik, nebo se mohlo jednat o nějaký jednorázový úbytek? Ještě pro upřesnění, v jezírku zůstaly lekníny a filtrace, kolem jezírka je kačírek. Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Františka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (164) - 176.163 (?), 16.3.2013 15:31

Až nebudou hrozit nízké noční teploty tak dopusťte vodu a sledujte jestli hladina neklesá. Ten úbytek může být po zimě, pokud by však hladina opět klesla tak došlo k poškození fólie. Já jsem před týdnem také dopouštěla vodu protože byla po zimě kleslá hladina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Romana 80 - (4) - 1.29 (?), 18.3.2013 21:45

Můžu se Vás zeptat, o kolik tak zhruba klesla hladina na vašem jezírku? Předchozí dvě zimy, jsem totiž nic takovýho nepozorovala. Ale mám bohužel takový pocit, že i když je hadina zamrzlá, tak vody stále ubývá.  Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Františka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (164) - 176.163 (?), 19.3.2013 14:41

Nevím to přesně protože jsem dopouštěla asi 3-4 krát ale určitě to bylo takových 20 cm a něco jsme dopouštěli ještě koncem listopadu. Mimoto tam byla na břehu hromada sněhu z pergoly co se rozpustila. Je tam hloubka asi 1,6 m a máme tam ryby i přes zimu, takže vodu nenechávám moc klesnout a dopouští se i během zimy podle teplot pokud taje v malých dávkách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 126.122 (?), 19.3.2013 14:50

Zkuste, až bude po mrazech, trochu dopustit vodu nad výšku hladiny co je teď a za vypnuté filtrace (zamezit pohybu vody) nasypat na hladinu jemný perlit (stavebniny). Jakmile hladina klesne k otvoru perlit se tam bude shromažďovat. Pak už jen místo vysušit (po odčerpání části vody) a zalepit. Někdo doporučuje sypat na hladinu mouku, ale nedovedu si představit co by udělala rybám až klesne ke dnu (biologická zátěž). Perlit stále plave a dá se odlovit síťkou.

george

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Romana 80 - (4) - 1.29 (?), 19.3.2013 23:08

Děkuji za rady, určitě je tam někde díra... hladina stále klesá. Až to trochu počasí dovolí, pustím se do toho. Ještě jednou děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 40.135 (?), 20.3.2013 9:14

mam dojem ze perlit je nasakavy ten asi nebude vhodny spis bych tam dal drobky polystyrenu drive stari fychmani hodili do nadrzre sirku a kde rano byla tak tam hledali unik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 126.122 (?), 20.3.2013 14:44

No myslím, že suchý perlit vydrží na hladině dost dlouho (je to minerální látka takže neškodí ve vodním prostředí). Možná by stálo za to zkusit, myslím, že se to jmenuje vapex - používají to hasiči na absorbci ropných látek z hladiny vody nebo ze silnic atd. Možná by pár dřívek taky udělalo svoji službu - ovšem nelze vyloučit vliv větru.

george

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 20.3.2013 16:06

Sypání čehokoli plovoucího na hladinu většinou vede jen k tomu, že v jezírku máte další bordel.  To jezírko není velké, a dá se to najít i ručně. Nechte vodu klesat, nedopouštějte. Až se hladina v jezírku ustálí,  v pásu 15cm nad i pod úrovní hladiny folii osahejte folii, a zkuste otvor najít pohmatem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 126.122 (?), 20.3.2013 18:17

Nevím jestli se dá pohmatem zjistit mikroskopická dírka od ledu. Ale zkusit se to může. Pokud není pod folií dostatečně silná vrstva geotexitlie tak je známo, že tlak ledu proti zmrzlé zemině vytváří mikroskopické dírky... je o tom článek v časopise Bonsaje a japonské zahrady (bohužel už nevím ve kterém čísle)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika