Úhyn ryb v zahradním jezírku střední velikosti



host - 152.226 (?)
11.8.2016 23:33

Co je to ta kata... pol gramu na kubik raz za 2 tyzdne. Ak je to latka, co sa kumuluje, skuste zratat kolko jej je vo vode.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 179.246 (?), 13.6.2014 15:11, zobrazeno: 36570x

Dobrý den, mám 4 rok zahradní jezírko  o objemu cca 120 m3, v Jizerských horách. Jezírko má  vlastní filtraci, nepřetržitý chod, vzduchování, UV lampy a je osazené vodními  rostlinami. Od založení   jsme měli ryb, záměrně píši, že měli./ zlaté jeseny, jesetery- ruský, sibiřský,  hvězdicovitý/ letos od jara postupně úhyn všech ryb, některé byly na břehu, některé ve vodě. Slyšel jsem názor, jestli zde není vydra, kterou, jsem ale nikdy neviděl. Cca po měsíci bez osádky jsme před týdenm pustili 10 koi kaprů o  vel do  25 cm, od 5 dne postupně úhyn- opět některé  na břehu, některé ve vodě bez zjevného  napadení . Voda je relativně čistá, nyní bez  řasy- používám Katu.

Četl jsem něolik obdobných příspěvků zde na foru, ale nic mi úplně nezapadá do  našeho případu. Pokud někoho něco  napadne děkuji za radu. Zdravím. T.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 178.38 (?), 14.6.2014 11:22

Nejsem rozhodně na jezírka odborník přesto, že ho mám. My máme ale průtočné, s potoční vodou. Ryba nám uhyne sporadicky, spíše věkem. Nečistíme, nefiltrujeme... je to biotop. Bude něco špatně s vodou. Buďto se vám tam dostala nějaká plíseň, nebo možná nějak špatné ph. Nepřeháněla bych to ani s tou Katou. Chápu, že chcete mít křišťálovou studánku, ono to ale pro ryby není zase až tak ideální. Jak to jinak vypadá s osazenstvem, máte tam zabydlené nějaké živočichy, plankton? Jo... a čím krmíte? Asi bych dala vodu někam na rozbor, ale nevím, kde se to dělá. Měli by to umět v Jižních Čechách, kde jsou na chov ryb a tedy snad i vodu odborníci. Nebo nějaká dobrá akvaristika, či člověk, který se výstavbou akvárií zabývá...

Snad se vám ozve pan Jarda ze Slatiňan... on tomu celkem dost rozumísmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 88.149 (?), 14.6.2014 21:49

Děkuji za příspěvek, Katu dávám lx za 2 týdny v dávkování 0.5 g na m3. Krmení jsou granule proryby, a rovněž nepřekrmuji, protože je ve vodě hodně komářích larev atd. Chemický rozbor, ani pH jsem neměřil. V prvním příspěvku jsem nezmínil, že vodu čerpám ze své studny a 3 roky jsem neměl žádný problém.

Zdravím T.V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.38 (?), 15.6.2014 19:18

Studniční voda bývá moc tvrdá, někdo má i moc železitou. Možná to zpočátku nevadilo, ale se dalším dopouštěním vody nastřádalo některého prvku příliš... Vím jen, že studniční voda do jezírka není ideální, ale nevím úplně pročsad A žádný odborník kolem nejde a nejde...wink Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.95 (?), 16.6.2014 21:52

V akvárku takhle hynou ryby, když je ve vodě moc dusitanů... S rybami v jezírku zkušenost nemám.          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 251.100 (?), 25.6.2014 21:55

Studniční voda má nízké pH narozdíl od té z vodovodu. Na takto malé jezírka poté stačí velmi malé množství studniční vody k tomu aby se snížilo Ph v jezírku což ocení hlavně řasy, které se pak díky zvýšenému fosforu lépe množí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 251.100 (?), 25.6.2014 21:49

Dobrý den,

tento Váš problém je spojený s nejvyšší pravděpodobností s nedostatkem kyslíku ve vodě. Ten nastává s přibývající organikou tvořící se na dně jezírka, která ''odebíra" kyslík z vody. Proto tento úhyn nastává většinou až po pár letech. Píšete že máte provzdušnovač, ale ten vytváří pouze minimum rozpušteného vzduchu ve vodě. Jinak používáním Katy sice ničíte vláknitou řasu, ale ta Vám poté akorát padá na dno a akorát máte ještě více organiky.

Hezký den

DT 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 114.253 (?), 11.8.2016 22:21
Zdravím, docela čerstvé jezírko, voda ze studny.Po napuštění línků za tři dny plavou pod hladinou a bělají od ocasu.Konce ocasů jakoby olámané.Část už uhynula.Myslíte, že amoniak?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 152.226 (?), 11.8.2016 23:33

Co je to ta kata... pol gramu na kubik raz za 2 tyzdne. Ak je to latka, co sa kumuluje, skuste zratat kolko jej je vo vode.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 150.232 (?), 12.8.2016 8:05

Kata je malířská běloba prodávaná za předraženou cenu (jestli si dobře pamatuji závěr diskuse).

Já jsem si zlikvidoval jesetery vločkovačem. Od té doby sypu do vody jen bakterie. Vodu doplňuji výhradně ze studny, s vodou s řádu jsem měl také problém.

Snad by pomohl nějaký "kaložrout" a větší zastínění hladiny (více leknínů).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika