Samovoľné zvyšovanie ph vody



ospaly - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 35.216 (?) 
16.3.2021 17:21, zobrazeno: 1432x

Zdravím.

V nadrži v pivnici som choval pstruhy, celkom úspešne sa mi darilo, pred 2 tyždňami som mal po dlhej dobe uhyn... Vysadil som krmenie, dopúšťal vodu zo studne, zvýšil výkon okysličovania a nič nepomáha, naopak sa to začalo zhoršovať. Choroby neviem vylúčiť, ale žiadne ryby som nedokupoval... Dnes skúšam merať pH nakoľko som podozrieval amoniak a jeho toxicitu pri vyššom pH. Ph bolo cez 8 (kvapkovy tester na bazen..iba odhad, digitálny tester začal štrajkovať a pri kalibracii na pH4 sa skalibruje na pH7... :-), čo dodať) Skúšam vyvažovať s HCl, čo celkom pomáha, ale doteraz mi uhynulo cca 20ks cca 30cm a vačších rýb. PO napustení vody zo studne ma táto voda cca 6,5, po 2 hodinach vzduchovania nad 8 (kontrolna nádoba, kde som nevzduchoval ph bez zmeny). Predpokladam, že výkaly rýb fungujú nejako acidifikačne a keď som prestal krmiť prevládla zásadita reakcia. Ako si to mám vysvetliť. Čo spôsobuje vo vzduchu zvýšovanie ph vody (okysličujem veľa?, alebo je to obsah minerálov) a potrava môže fungovať tak, že okysluje vodu? Rozbor vody nemám, asi budem musieť poriešiť (v minulosti bol ok, splňala normu na pitnú vodu). Ďakujem.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 35.216 (?), 16.3.2021 23:24

Po niekoľkých hodinách sa ph posunulo smerom k neutrálnemu... Je to vôbec možné... Hneď ráno kupujem nový ph meter, lebo som v koncoch. Už neviem čomu mám veriť.sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 246.116 (?), 17.3.2021 7:26
Voda a kal ze studny obsahuje často mnoho Ca a má obvykle vysoké pH. Toto pH se může dočasně tlumit organickými nečistotami v bazénu. Po jejich rozložení provzdušňováním se už projeví jen tvrdá studniční voda.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika