Samovoľné zvyšovanie ph vody



ospaly - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 35.216 (?) 
16.3.2021 17:21, zobrazeno: 1430x

Zdravím.

V nadrži v pivnici som choval pstruhy, celkom úspešne sa mi darilo, pred 2 tyždňami som mal po dlhej dobe uhyn... Vysadil som krmenie, dopúšťal vodu zo studne, zvýšil výkon okysličovania a nič nepomáha, naopak sa to začalo zhoršovať. Choroby neviem vylúčiť, ale žiadne ryby som nedokupoval... Dnes skúšam merať pH nakoľko som podozrieval amoniak a jeho toxicitu pri vyššom pH. Ph bolo cez 8 (kvapkovy tester na bazen..iba odhad, digitálny tester začal štrajkovať a pri kalibracii na pH4 sa skalibruje na pH7... :-), čo dodať) Skúšam vyvažovať s HCl, čo celkom pomáha, ale doteraz mi uhynulo cca 20ks cca 30cm a vačších rýb. PO napustení vody zo studne ma táto voda cca 6,5, po 2 hodinach vzduchovania nad 8 (kontrolna nádoba, kde som nevzduchoval ph bez zmeny). Predpokladam, že výkaly rýb fungujú nejako acidifikačne a keď som prestal krmiť prevládla zásadita reakcia. Ako si to mám vysvetliť. Čo spôsobuje vo vzduchu zvýšovanie ph vody (okysličujem veľa?, alebo je to obsah minerálov) a potrava môže fungovať tak, že okysluje vodu? Rozbor vody nemám, asi budem musieť poriešiť (v minulosti bol ok, splňala normu na pitnú vodu). Ďakujem.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 35.216 (?), 16.3.2021 23:24

Po niekoľkých hodinách sa ph posunulo smerom k neutrálnemu... Je to vôbec možné... Hneď ráno kupujem nový ph meter, lebo som v koncoch. Už neviem čomu mám veriť.sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 246.116 (?), 17.3.2021 7:26
Voda a kal ze studny obsahuje často mnoho Ca a má obvykle vysoké pH. Toto pH se může dočasně tlumit organickými nečistotami v bazénu. Po jejich rozložení provzdušňováním se už projeví jen tvrdá studniční voda.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika