Rozmnožení karasů



Stránky: 1,  2,  3   
valinka - (15) - 246.1 (?) 
10.9.2011 23:35, zobrazeno: 48367x

Dobrý večer, prosím o radu. Mám jezírko asi 10m3 a v něm asi 16 červených a bílých karasů. Na jaře mi tam soused rybář pustil normálního hnědého karase asi 30 cm velkého. Prý mu rybáři řekli, že vyžere řasu. To se samozřejmě nestalo. Ale stalo se to, že mám jezírko plné malých karásků. Sice jich je asi 6 červených, ale hnědých je asi 50. Myslíte, že ještě někteří zčervenají? Známý mi říkal, že je to možné. Snažila jsem se toho velkého několikrát chytit podběrákem, ale jak ho strčím do vody, karas zmizí u dna. Nevím, co s tím mám dělat. Jezírko se mi vypouštět nechce, protože teď je konečně krásně čistá voda. Mám to tedy nechat na jaro? Doufám, že se už množit nebudou. Ještě jsem dostala jednu radu, že mám jezírko vypustit teď, toho velkého pustit do rybníka a ty malé dát přes zimu do akvárka a čekat jestli zčervenají. Jak je ale vychytám, to nevím. Taky se bojím jezírko vypouštět, protože jsem to udělala vloni na podzim, vyčistila ho, napustila jsem tam čistou vodu ze studny a karásci se mi začali obracet břichem vzhůru. To už bych nechtěla zažít.  Letos jsem koupila vysavač, tak jsem myslela, že kal ze dna stačí vysát.  Poradí mi někdo, jak to mám vyřešit? Díky.




Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
dudan1 - (23) - 39.21 (?), 12.9.2011 19:28

Je velmi pravděpodobné že jse vám někteří ještě vybarví.Jezírko by jste vypustit a vyčistit měla každý podzim ať vám přes zimu nezahnívají zbytky rostlin a tím by jste ohrozila samotné ryby.Já mám jezírko stejné velikosti a zhruba jednu třetinu staré vody od pustím do nádrží a po vyčištění jezírka ji dám spět i s rybama a pak jen postupně dopouštím vodu ze studny.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 184.21 (?), 12.9.2011 20:08

Dobrý den Dušane, chci se vás zeptat, mám na zahradě jenom malé jezírko a tak jsem tam měla jenom dva karasy, ale jeden nám zmizel.Sousedka mi tvrdí, že ho chytla kočka, je to možné??

jezírko
jezírko
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 60.180 (?), 13.9.2011 19:31

Dobrý den, sousedka má pravdu. Kočka u jezírka je úplná pohroma pro rybičky. Mám s tím osobní zkušenost. Kočka mi odchytila téměř polovinu ryb v jezírku (celkem 8). Zabranit tomuto nešvaru koček je značně obtížné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
lotusek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 44.59 (?), 13.9.2011 22:28
jednou z moznosti jak zabranit kockam ulovit vase milacky v jezirku je zakoupit jakysi plasic ktery prodavaji bezne v prodejnach s jezirkami. druhou levnejsi a lepsi variantou pri ktere je zapotrebi myslez jiz pri stavbe jezirka je znemoznit kockam pristup k jezirku nebo spise k vodni hladine ohranicenim vodni plochy a vytvoreni vyskoveho prevyseni mezi pevninou a vodni plochou. Snad jsem se vyjadril jasne :)))
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 227.63 (?), 19.12.2022 22:28
Nejlepší způsob jak zamezit kočkám lovení ryb je pořídit si psa. Můj pes je teda chytá taky, ale vždy je pustí zpátky bez škrábnutí a zls traumatem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
valinka - (15) - 246.1 (?), 17.9.2011 21:01

Dobrý večer  Dušane. Děkuji za radu, ale bohužel nemám tak velké nádrže, kam bych vodu vypustila. Proto jsem si koupila vysavač, a jak píšu, myslela jsem, že stačí vodní kal a nečistoty vysát. Teď tedy budu muset jezírko skutečně vypustit, ryby nějak pochytat a doufat, že až ho napustím, přežijou. Ale potěšil jste mě, že někteří karasi se ještě vybarví. Už jsem viděla zase asi tři, kteří už červenají. Tak počkám, až spadá listí a jezírko vyčistím. Máme totiž za chalupou několik velkých lip.  Ale na jiné místo nešlo jezírko vybudovat. Doufám, že se ještě  někteří karásci vybarví.  Všude se sice tvrdí, že nemá být jezírko přerybněné, že ryby kazí vodu, ale viděla jsem u jednoho člověka,  který se jezírkařením zabývá mnoho let, stejně velké jezírko, ve kterém má asi 70 různých ryb. Mimo jiné i 30ti cm bílé a červené karasy. Byla to nádhera. Ten tvrdí, že v jezírku má být  život. Že víc, než výkaly ryb, znečišťuje vodu spadané listí, řasa a různé jiné nečistoty.  My máme jezírko třetí sezonu a je pravda, že s čistotou vody bojuji od začátku. Ale letos se mi podařilo připojit k čerpadlu vodotrysk, aby mi přes UV lampu neprotékal velký proud vody,  a ještě jeden malý jsem dala na druhý konec jezírka a voda se dost  zlepšila. Mimo jiné, ty rybky máte nádherné. Tak ať se Vám daří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
dudan1 - (23) - 39.21 (?), 18.9.2011 19:10

Ryby jsou mým celoživotním koníčkem.Pěstuju si ruzné barevné karasy ale nejvíc se mi líbí kombinace červené a modré,(foto).Největší broblém mám na podzim kdy mám ze 600ks vybrat tak 20ks do chovu.Jezírko má omezené možnosti a zbytek ryb musím dát pryč.

Rozmnožení karasů
Rozmnožení karasů
Rozmnožení karasů
Rozmnožení karasů
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
valinka - (15) - 246.1 (?), 24.9.2011 20:44

Pane Dušane, ti karásci jsou opravdu nádherní. Jak se Vám podařilo vypěstovat kombinaci červené a modré? To jsem nikdy neviděla. Můžete napsat, kolik máte ryb v jezírku a jaký máte názor na tzv. přerybnění?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 38.65 (?), 30.9.2011 11:06

I když nejsem pan Dušan, zkusím odpovědět. Ten modro-červený karas bude zřejmě varieta karase tzv. Shubunkin. Nic se nemusí pěstovat, dá se koupit už hotový u prodejců ryb , je velmi dekorativní, na rozdíl od klasických karasů se údajně špatně množí (což by mohla být jeho výhoda). Co se týká přerybnění, zřejmě není univerzální vzorec, který by tento počet určil. Zřejmě jde o vytvoření vhodného prostředí pro živočichy v jezírku (velikost nádrže-velikost a filtrační kapacita filtrace-počet ryb). Někdy když vidím různá dekorativní jezírka o pidi rozměrech a v nich mega-koi, které se tam točí skoro na místě jako v akvárku, to bych řekl, že je skoro trápení. Nechápu, jak to může majitele těšit...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika