realizace skalky a jezírka



host - 228.100 (?)
23.5.2008 11:21

Dobrý den,

všechny tyto rady jsou jistě praktické a šikovné, ale...

Když jsem já začal dělat jezírko, nechal jsem se inspirovat jedním velice šikovným webem. Zkuste to taky... http://bohous.dkm.cz/lake.html

Mnoho zdaru a suchou nožku přeje Libor

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

valduska - (1) - 176.214 (?), 12.4.2008 10:28, zobrazeno: 14329x

Dobrý den. Chtěla bych si udělat skalku s jezírkem na travnaté ploše. Mám předtsavu malé jezírko cca 1.5x1m. Bude to jezírko z folie a kolem skalka. Potřebuji poradit, jak začít... děkuji za případné odpovědi:-)

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 187.62 (?), 2.5.2008 17:29

začít? mno půjdete do baumaxu, řekne si o folii, u pokladny ji zaplatite... eventuelne prikoupite i geotextilii, postup pro ni je stejny... pote co dorazite domu, vykopete jamu pozadovaneho rozmeru, polozite geotextilii, folii... nejak hezky vyzdobite brehy, a to je asi tak vsechno, pripadne muzete vyuzit napriklad vynalezu jako jsou fontanova cerpadla, postup koupe je stejny jako u folie... jen je pro spusteni nutne je pripojit ke zdroji elektricke energie...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 2.5.2008 18:20

Vodu, tu tam nedávejte,to je zbytečný. Valdusko než takováto odpověď tak to radši nic.Koupily jsme knížku a je to tam pěkně polopaticky vysvětleno.Určitě v knihkupectví něco najdete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 204.34 (?), 2.5.2008 18:34

Pro takto malé jezírečko bych místo fólie zvolil plastový výlisek. Vyhnete se tomu, že na dně a stěnách jezírka budou záhyby fólie a budete s tím mít podstatně méně práce. Ve výliscích - různých tvarů a velikostí - je již připravena mělká zóna pro mokřadní rostliny a hlubší zóna (zóny) pro umístění leknínů apod. Mějte na paměti, že čím menší jezírko, tím hůře se udržuje jeho biologická rovnováha (může častěji docházet k výkyvům teplot, chemických a fyzikálních parametrů...). Tak to je můj názor na položenou otázku. Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 158.206 (?), 2.5.2008 19:10

Ale zase na druhou stranu jste vázán rozměry výlisku jezírka a jeho objemem, někdy je škody nevyužít prostor na malých zahradách do posledního čtverečního metru - a u folie je to jen na šikovnosti realizátora, jak se s místem popasuje

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 228.100 (?), 23.5.2008 11:21

Dobrý den,

všechny tyto rady jsou jistě praktické a šikovné, ale...

Když jsem já začal dělat jezírko, nechal jsem se inspirovat jedním velice šikovným webem. Zkuste to taky... http://bohous.dkm.cz/lake.html

Mnoho zdaru a suchou nožku přeje Libor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 255.230 (?), 24.5.2008 9:06

Naše skalka s jezírkem je hodně stará, víc než 20 let. Není moc velká a v době vzniku se skoro nic nedostalo, dělala se postupně. Tobě bych radila prohlédnout si hotové věci, na netu je jich spoustu, abys měla aspoň trochu přehled o tom, co vlastně chceš. Některé uvádím, hlavně to neuspěchej, jinak budeš nešťastná.

www.catfhis, cz - hlavně Jezírka Jiřího Mikysky

www.miniarboretum.unas.cz

www.skalnicky.cz

Přeji úspěch při rozhodování a hlavně při realizaci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika