Rak bahenní



Stránky: 1,  2,  3   
VM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 1.194 (?) 
14.5.2009 21:22, zobrazeno: 102310x

Kde sehnat raka bahenního do jezírka? Asi bude hájený a proto ho není vidět v prodejně. Jsem přesvědčen, že by byl u mne spokojený. Nemá někdo tip?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Ing.Králik - (6) - 187.61 (?), 15.5.2009 1:32

Před pár lety se mi náhodou povedlo při čištění požární nádržě (dobrovolný hasič) zachránit asi pět raků a v rybníčku se jim daří tak dobře, že jich pomalu přibývá.Občas některý příde při "námluvách" o klepeto a je zajímavé pozorovat jak jim dorůstá.Fotky jsou z loňska, letos se ještě nepovedli-ale už jsem je párkrát zahlídl a jednoho dokonce s plným ocasem vajíček.Doufám, že je ryby nestihnou sežrat.

rak na pastvě
rak na pastvě
kontrola
kontrola
válečník
válečník
tady si žijou
tady si žijou
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ladik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 22.158 (?), 15.5.2009 10:57

Králíku, Králíku, máš to moooc hezkýý  ;-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ing.Králik - (6) - 174.64 (?), 15.5.2009 15:54

Ladiku, Ladiku, jsem s králik - s krátkým i.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ladik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 22.158 (?), 15.5.2009 22:24

jezis tak hezky jezirko a on si zaklada na nejaky carce, budu tedy psat bez interpunkce a vono se to nepozna :-)))

pane Kralik mate to hezky a rad se podivam i na jiny fotky ;-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
VM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 1.194 (?), 15.5.2009 20:14

Nádherné fotky. Ještě připojte celkový pohled na jezírko. Podle té jedné fotografie bych řekl, že máme stejný vkus. Já jsem zastánce názoru, že jezírko má být pořádně prorostlé rostilami. Tak jak to je v přírodě a ne žádné sterilní akvárko s kačírkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
durk - (1) - 60.209 (?), 16.6.2009 11:32

pokud chcete chovat v jezírku jednoho ze tří našich druhů raka(říční, kamenáč, bahenní) , musí te požadat o povolení k chovu. Jezírko by samozdřejmě mělo byt bohatě osazeno rostlinami, a poskytovat rakům dostatek úkrytů(raci si vytváří sva teritoria a dochazí k zapasu), jezírko by melo byt s co nejmenší rybí obsadkou(jedna se o vetší a drave druhy ryb). Rak dosahuje pohlavní dospělosti ve 3 roce,,proto by se i samotné jezírko nemelo často vypouštet,,dochazí tím ke ztrátám na mladych račatech.Mlady rak se živy převažně planktonem a rostlinymi zbytky.. starší uhynulými rybami : Při chovu by se mělo dbat na kvalitu vody... k tomu nam poslouží vykonny filtr (ktery zbaví vodu zakalu),UV-lampa(likviduje mikroorganismy),,,tuto práci v jezíku odvadí i škeble (rybničná, říční), která filtruje vodu, ke svemu rozmnožovaní potřebuje ryby, jelikož se ji její larby uchycují na žabrach (symbioza např. škeble, a rybka Hořavka duhová) do jezírka dáme i nějake vodní plže,,jako např. plovatka bahenní. Vhodné druhy ryb: hrouzek obecný, plotice obecná, Hořavka duhová, ostroretka stěhovavá(požírá řasy).

Mělo by se zabránit chovu raka signálního a pruhovanéhoa jeho šíření do volné přírody, jelikož přenášejí račí mor a devastuje populace našich původních raků.

zajímavé dokumenty o racích : ČT - živé srdce Evropy rak kamenáč, CŤ-živé srdce Evropy rak říční, Čt - planeta věda: invaze amerických raků,, http://raci.kvalitne.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 49.131 (?), 24.8.2009 18:44
kde není žalobce není soudce
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 141.233 (?), 17.11.2009 21:34

při vypouštění a výlovech rybníků na zimu, zustane spousta škeblí na břehu a tim je odsousena že vymrzne.  ja jsem jich asi 10 vzal do rybnika co se hospodarsky nevyuziva,,a nejaky si dal do jezirka a ta voda je hned prusvitnější,,,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 79.53 (?), 19.11.2009 18:45

Je to zřejmě Rak říční. Rak bahenní není tak hezký a ani z hospodářského hlediska bych jeho chov neviděl jako žádoucí. Snad snese více znečištěnou vodu. Připojuji svůj příspěvek, abych upozornil na nežádoucí chov a šíření nepůvodních druhů. Pane Králik, přeji Vám mnoho úspěchů v chovu těchto raků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika