Nemocné ryby v jezírku



Matušková - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (107) - 165.35 (?) 
9.9.2009 16:26, zobrazeno: 32121x

Nemá někdo zkušenosti s tímto onemocněním? Ryba má šedavý povlak na kůži, který se po několika dnech začne odlupovat a tvoří cáry, rybka pak do cca 2-3dnů hyne, je pak zahalená do bílého povlaku.

Nevím, zda se nejedná o plíseň, malach.zeleň mi na to nepomáhá, i po 3 týdnech rybky stále hynou. Děkuji všem.

Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 49.131 (?), 9.9.2009 19:46
Skuste bud savo v dávce 2ml na 100litru vody deně do vymizení příznaku nebo hypermangan dávkování tu je uvedeno tuším 1+2 gramy na 1000litru vody.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 49.131 (?), 9.9.2009 19:50
Ještě jsem zapomněl dodat že při dávkování sava odstavte na 2hodiny biologický filtr.Ryby které jsou hodně zasažené zpravidla odejdou
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jiřikz - (26) - 209.64 (?), 9.9.2009 21:43

Savem ryby spalite dokonale, tohle bych nezkoušel.myslim si že mate na rybach infekční vodnatelnost což je taky plis.ktera je těžce lečitelna zkusil bych antibiotika tetracyklin, chloramfenikol

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 218.46 (?), 9.9.2009 22:38
Pokuste se sehnat koloidní stříbro, které obsahuje stříbro v nanočásticích. Jedná se o dost drahou záležitost, ale není to chemikálie a není to škodlivé ani pro ryby ani pro lidi, ani to nezatěžuje životní prostředí. Ve vodě si jeho přítomnost ryby vůbec neuvědomí a je to přitom super desinfekce. Můj pes díky tomuto stříbru prožívá život bez zvracení, průjmů a jiných nepříjemností, které by si mohl z vycházek venku přinést. * Kosice*
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Matušková - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (107) - 165.35 (?), 10.9.2009 8:20

Děkuji Všem za snahu pomoci, asi zkusím ta antibiotika a po tom kol.stříbru se podívám, nejspíše přes net, je to asi rychlejší než-li pobíhat po obchodech. 
Už mi právě říkali, že to může být plíseň, pak bičíkovci,...ale jak říkám, malach.zeleň se neosvědčila. Ta vodnatelnost nevím, ryby se mi zdají být celkem bez příznaků - s naježenýma šupinama, vypouklýma očima,...nic z toho nepozoruji, ale jedná se o letošní mladé, tak to nemusí být tak znatelné. Tak zkusím, co půjde. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Zera - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 73.236 (?), 11.9.2009 11:50

My každý rok na jaře čistíme jezírko a při té příležitosti vylovíme všech 20 rybek,"naložíme" do hyprmanganové lázně.Máme asi 30l lavor do kterého dám tak špetku, co ze mezi prsty udrží, pár zrníček.Rybky máme zdravé, letos nám poprvé uhynula jedna, ale té bylo už 8let -byla to zakládající členka.Pokud se rozhodnete pro antibiotika, myslím,že nějaká desinfekce jezírka i rybek by neškodila.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 11.9.2009 22:55

Tak jsem koukla do (starší) knížky o akvaristice. To, co popisujete, by měla být vodní plíseň (Saprolegnia nebo Achlya).Doporučují ryby, které jsou celé zaplísněné odstranit. Těm, které mají plíseň jen na části těla, zvýšit teplotu vody na 26-29°C(jak by to šlo v jezírku, ale nevím) a vodu obarvit Acriflavinem (1kapka 2%roztoku na 5 litrů vody). Napadeným rybkám opatrně plíseň setřít vatou nebo jemným štětečkem. Jestli vám to aspoň trochu pomůže...   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 49.131 (?), 2.12.2009 21:02
Jaké by bylo dávkovaní koloidního stříbra do vody?Nebo se přidává do krmení?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika