Jezírko - rybičky - nemoc?



host - 99.106 (?) 
8.6.2007 15:46, zobrazeno: 24520x
Dobrý den, potřebuji poradit ohledně onemocnění rybiček v zahradním jezírku. Karas má na boku poranění které mu hnisá (možná poranění od kočky která ho zasáhla). Nevíte zda je možné něco dát do jezírka (bylo mi porazeno vápno) kde jsou ostatní rybky, lekníny a vodní hyacint. Je -li vhodné vápno pak prosím o radu jaké množství. Děkuji
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 246.198 (?), 8.6.2007 19:58
Vápno bych určitě nedával, nevím zda léčí zaplísnění, ale určitě naruší rovnováhu v jezírku a způsobí nadměrný růst řasy. Pokud to jen trochu půjde, rybičku odchytněte a léčte odděleně od ostatních.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 204.208 (?), 13.6.2007 23:45
Rybku je třeba dát do zvláštní nádoby - s vodou, na kterou je zvyklá a do vody přidat pár zrníček hypermanganu (rozpustit ve skleničce a nalít k rybce již rozpuštěné). Hypermanganem se zlikviduje plíseň, rána se vydesinfikuje a dobře se zahojí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.1 (?), 25.8.2007 21:18

Rád bych viděl foto té rány ale pro koi kapry používáme kortizolovou mast a nebo ponořovací koupele v nějaké nádrži odděleně od ostatních ryb.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 113.142 (?), 7.4.2008 15:07

Dobrý den,

 Jenom zdravím nadšence jezírek. K tomu použití vápna - NEDĚLĚJTE pokusy s vápnem v jezírku zvl. s rybami. 3 roky jsem si užíval rybiček a jezírka bez potíží a potom jsem dostal nápad přidat do vody váápno. ryby jsem nezachránil, rostliny se nějak vzpamatují. ale zato jsem ho pořádně musel vyčistit. A to jsem si myslel že slzy pro mě nejsou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 38.215 (?), 5.7.2023 15:56
Škoda, ze jsme si nepřečetl dřív Vás komentář 🥺veterináŕ nám poradil vápno... tak jsem přišl o všechny ryby a jezirko včetně všeho je zasra... stejně taky jsem myslel, že slzy pro ryby nejsou😏
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika