Jezírko



host - 13.228 (?) 
16.4.2013 12:18, zobrazeno: 5572x

Dobrý den.Mohl by mi někdo poradit s tímto problémem?Na podzim jsem si udělal jezírko z folie.Jen jsem napustil vodu, trochu obložil kameny.Na jaře je ale voda hnědá, je to celý zakalený.Koupil jsem pár rostlin, ale než vyrostou co s tím?Fontánku budu dávat příští týden.Myslíte že se to časem samo vyčistí?  

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 220.186 (?), 16.4.2013 13:04

Víc rostlin, vyčistí to, jakmile začnou zjara růst.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 16.4.2013 13:17

Samo se nikdy nic neudělá. Daleko větší šanci, že se změní kvalita vody, budete mít při zapojení fontánky, než při čekání na efekt vodních rostlin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 13.228 (?), 16.4.2013 14:46

A co kdybych na dno jezírka dal zeolit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 177.97 (?), 17.4.2013 10:59

Nechci být protivny - ale doporucuji si o jezirkach neco precist - toto se tady resi v kazde druhe diskuzi, takže pokud máte zájem zjistíte řadu informací sám. 

Každopádně pokud chcete mtí průzračnou vodu bez řas a usazenin tak bez techniky to nepůjde a o výběru a řešení technického vybavení jezírek jsou tady jiné diskuze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 13.228 (?), 4.5.2013 19:33

Jezírko jsem celé vypustil, přidal fontánu a napustil.Začíná mi opět voda červenat, chybně jsem psal že to bylo hnědé.Já si osobně myslím, že je tam moc železa.Ono to bude asi těmi kameny.Mám je normálně ze zahrady.Nejde tam něco nasypat, aby se to upravilo?plánuji ryby, jen aby jim to neškodilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 126.122 (?), 5.5.2013 7:16

Pokud je voda červená (myšleno ve vodním sloupci) pak to není železem. Železo zabarví předměty ve vodě na červeno, ale ne vodu. Pokud je samotná voda červená pak to způsobují mikroskopické řasy (teď si nevzpomenu jakého druhu). Nevěřil jsem jak intenzivní může být zbarvení vody na červenou dokud jsem to neviděl na vlastní oči na Vranovské přehradě. Prostředkem zátoky se táhl pruh krvavě červené barvy. Byly to řasy. Tento úkaz ovšem byl dočasný. Chtělo by to vygůglit co je to za druh, z čeho žije a upravit podle toho podmínky v jezírku.

george

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 13.228 (?), 5.5.2013 8:06

Zatím ještě vidím na dno.Kdybych to teď vypustil, tak kameny budou celý červený.Zapínám fontánu, takže to trochu přibrzdím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 13.228 (?), 5.5.2013 8:46

Tak jsem trochu gůglil a vypadá to opravdu na řasy.Přece tam nebudu cpát chemii?zkusím nejdříve změřit PH.Upravujete někdo PH, přípravkem na bazény?nebo je něco přímo na jezírka.A co ryby?Prý když se dodrží dávkování tak to neuškodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 126.122 (?), 5.5.2013 17:23

Pročti si tady pár témat, někde  (dost často) se tady o úpravách pH píše.

george

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika