Jeseteři



Stránky: 1,  2,  3   
Sazka - (3) - 41.2 (?) 
9.4.2009 7:42, zobrazeno: 106946x

Dobrý den, včera jsem dostala 2 krásné jesetery asi 30 cm velké. Mám jezírko velké asi 6 m3, takže nevím, jestli je to pro tyto ryby dostačující. Prosím o radu jak se o tyto ryby starat, co krmit, jaké mají nároky. Nerada bych o ně přišla. Jsem začátečnice, jezírko mám od podzimu a zatím jsem měla jen karásky. Také prosím o radu ohledně koček, které mi chodí rybky lovit.  Děkuji všem za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 9.4.2009 9:53

Pokud je jezírko hlubší, kočičáků se nemusíte bát, je li mělké, neochráníte je ani před kočkami, ale ani před některými ptáky.

Jeseter je relativně náročná ryba, s jistotou lze říci, že se Vám nebude množit.

Komerčně se jeseteři chovají v tzv. průtočných nádržích s významně okysličenou vodou. Jsou relativně odolní k nemocem ale citliví na čistou vodu. Podléhají stressu.

Ač se nabízejí často různá speciální a drahá krmiva pro jesetery , v průmyslovénm odchovu jsou velmi často a úspěšně  krmení granulovaným krmivem pro odchov pstruhů 1 -2 krát denně.

Jezírko by mělo být spéš hlubší a větší, jinak nepřežijí zimu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 121.238 (?), 9.4.2009 10:44

Mne prezili obidva jesetery zimu bez problemov, ale jeden neprezil lov nasej macky. Inak ignoruju potravu a tak som ich nechal krmit sa, co je poruke. A prosperuju... asi si najdu dost stravy. Jazierko je tym aj menej znecistene. Asi si pockam, kym budu okraje jazierka dost zarastene rastlinami, kym doplnim dalsie ryby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 47.182 (?), 9.4.2009 11:39

Já bych si dovolil odporovat, krmte opravdu krmivem pro jesetery, nebudu jmenovat firmu ale dá se koupit kolem 300-400kč/3kg pytel.

Při jejich velikosti Vám tohle balení vydrží podle mě minimálně půl sezony (a to byste musela hodně krmit).

Pstruh a jeseter není to samé, rozhodně každá ryba vyžaduje jiný poměr minerálů, vitamínů a dalších látek...

Průmyslové odchovy nejsou k tomu, aby se člověk z ryb těšil ale na to aby je co nejdřív vykrmil... ne nutně aby byly rybky spokojené a v nejlepším zdravotním stavu je možné...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 9.4.2009 12:18

Máte pravdu, že krmení asi člověka nezabije. Pstruhovým krmením se jeseteři krmí i ve výzkumných projektech, takže to nebude tak špatné :-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 47.182 (?), 9.4.2009 16:04

špatné asi ne, 100% vhodné asi taky ne... jen můj názor...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 10.4.2009 0:44

Pokud někdo použije pstruhové krmivo ve vědeckém experimentu, musí k tomu mít velkou důvěru.

Čím se liší dostupná potrava jeseterů a pstruhů žijících v přírodě ve stejných tocích :-)

Odfiltrujme komerční zájem výrobce a reálnou potřebu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 41.2 (?), 10.4.2009 7:36

Děkuji Vám všem za rady. Včera jsem si dokonce vzala dovolenou, abych je mohla pozorovat. Jenže skoro nic se nedělo. Leží na dně a občas kousek popojedou, tak nevím, jestli je to normální. Je to pro mě jako droga, pořád k jezírku chodím a zkoumám, jestli není nějaká změna. Jezírko mám asi 20 cm od baráku, takže když zrovna nejsem venku, tak stojím doma u okna - hrůza.Ke všemu mi přijde, že voda je poslední dobou (asi tak 14 dní) nějaká zakalená. V zimě byla jako křišťál a teď má takové nahnědlé zabarvení. Jezírko mám hluboké asi 120 cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 10.4.2009 10:13

To je OK, ryby nejezdí jako ve filmu, šetří síly. Zvažte, zda časem neudělat k jezírku i jen několik metrů krátký umělý "horský" potok, dravé ryby to zbožňují.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ladik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 22.158 (?), 10.4.2009 12:33

naši jeseni maji rádi, když je u břehu menší motorek a ten prohání vodu aby nestála, z trubky vyvedené z motorku trochu stříka voda nad hladinu pěkně okysličuje a přitom vytváří proud, který má směr okolo břehu, pěkně stojí v proudu vody a čekají co dobrého připlave :)

jinak pokud je máte jen pár dní, tak než se rybičky oťukají v cizím prostředí jsou vždy bojázlivé a drží se dole, jinak s jesetery zkušenost bohužel nemám

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika