Jak s karasy v zimě?



host - 195.169 (?)
7.12.2008 14:22

Samozřejmě že ne, aly ty karasové v tom zbytku vody až na pár vyjímek skoro všichni do jara bez problémů přežili.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 150.114 (?), 26.11.2008 6:51, zobrazeno: 33053x

40 karasů jsme přestěhovali na zimu do sklepa. Umístili jsme je do klasické vany (150 cm), napustili vodou ze studny a dali také vzduchovač-ten, který vytváří v jezírku vodotrysk. Co s nimi dál? Jakou teplotu, krmit či ne, v místnosti jsou 2 menší okna takže přisvěcovat? A vodu během zimy měnit či ne a je třeba vanu nadkrýt sítem? Zatím jsou u dna a asi spí. A co vzduchovač, má být zapnutý nepřetržitě, nebo jej můžeme vypínat. Poraďte.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 187.62 (?), 26.11.2008 7:57

Krmit při teplotě nad 10-12C, pokud ryby "spí" tak nekrmit, vzduchovač nevypínejte, síť nad vanu byste mohli umístit pokud budou ryby aktivní (pak se může stát, že ryby vystresované z přenosu dovnitř mohou být vystresované a snažit se vyskočit)...

Víc mě nenapadá, někdo to určitě doplní :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 216.102 (?), 4.12.2008 9:43

Provedl jsem to úplně stejně jenom s rozdílem, že kromě karasů mám ve sklepě i kojáky.  Místo vany jsem použil barel na vodu 700l, říznutý ve 2/3. Zakrytí jsou sítí co se používá pod venkovní omítky-stojí pakatel. Přisvěcuju 5h denně malou zářivkou s časovým spínačem-75kč. Vzduchování mám to nejobyčejnější s malým proudem a pěnovým filtrem. Nekrmím. Na dně mám úkryty-doporučuju říznuté květináče. Zatím žijou. Přeju hodně zdaru a dejte sem prosím na jaře vědět, jak vaše ryby dopadly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 195.169 (?), 6.12.2008 21:36

S karasy bych si žádnou starost nedělal. Když byla myslím před třemi nebo čtyřmi roky tuhá zima, že jsem měl v jezírkách vodu jen v nejvižších částech a zbytek byl led. Karasy tam bez problémů přezimovali. Koie a jeseňě jsem všechy na jaře vysekal z ledu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 187.62 (?), 7.12.2008 12:36

Vysekal z ledu? Ale to už moc živí nebyli, že?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 195.169 (?), 7.12.2008 14:22

Samozřejmě že ne, aly ty karasové v tom zbytku vody až na pár vyjímek skoro všichni do jara bez problémů přežili.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 187.62 (?), 8.12.2008 7:36

Karasi přežijí skoro všechno...

údajně je to jejich původem, když je chovali v číně zjistili, že v každé "dávce" potěru se vyskytlo pár zlatých jedinců, či podobných barevně odlišných forem a ty začali chovat, bohužel pro ty rybky v malých obvykle hliněných nádobách, což opravdu nejsou ideální podmínky.

Vzhledem k podmínkám chovu po několik generací je z karase teď naprosto nezničitelná ryba, schopná odolávat špatné kvalitě vody, nedostatku místa... a přesto stále růst :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 109.228 (?), 6.3.2010 20:41

naše ryby prezimovali v sude ale teraz nam začali hinuť a ja neviem prečo poradťe mi vodu maju zo studne ako cely rok krmivo kvalitne aku maju životnosť    marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.238 (?), 8.3.2010 10:15

mozno z toho kvalitneho krmiva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 182.44 (?), 24.12.2017 10:29

Nám karasi vloni obživli i ze zamrzlého ledu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika