Filter pre male jazierko



flader - (21) - 197.12 (?) 
28.4.2014 21:55, zobrazeno: 4001x

Mam male 250l jazierko a mam problem so zelenou vodou. Aj ked som vodu vymenil po par dnoch zmenila farbu. Skusal som pouzit pripravok proti riasam ale bez vacsieho uspechu. Preto by som sa chcel spytat ci existuje nejaky filter pre tak male jazierka, vsetky ktore som nasiel su urcene pre objemy 2000 a vaic litrov.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 102.197 (?), 29.4.2014 1:13

Také jsem míval podobné minijezírko. Problém byl v tom, že se tam voda příliš přehřívala. Měl jsem tam pár ryb a tak voda byla často zelená.. Nakonec jsem se zelené vody zbavil tak, že jsem do jezírka zasadil dostatek roslin (jen v koších ve štěrku), hladinu zastínily listy leknínu a filtrací. Čerpadlo jsem měl tuším s (papírovám" výkonem 1000 nebo 1500 litrů/h. Vlastní filtr byla nádoba cca 60 listů, naplněná nějakým filtračním médiem. A ono to fungovalo...

Jinými slovy. Klidně bych koupil tu filtraci pro jezírko 2000 litrů. "Papírové" údaje bývají předimenzované, takže to nakonec bude tak akorát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 29.4.2014 9:05

Jezírka těchto objemů se prostě obtížně čistí,  to je fakt, se kterým se nedá nic dělat. Tahle nádrž má hrozně malou stabilitu, a pokud přijde nějaký výrazný vliv z venčí, musí jí podržet filtr sám.
Pořiďte ten filtr klidně větší, protože třeba i zařízení s násobně vyšším deklarovaným výkonem to nemusí zvládnout.
Otázka spíš je, zda má vůbec smysl takto malou nádrž filtrovat, a zda není jednodušší jen provdušnění vody nějakým malým čerpadlem a občasná výměna vody

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 58.113 (?), 1.5.2014 12:16

Jezírko musí mít aspoň 1000 litrů, aby bylo biologicky stabilní. Nadmíru důležité je, aby nebylo celodenně plně osluněné, to je špatně. Ideální je polostín, nebo situace, kdy do něj praží pár hodin zrána slunce, a po zbytek dne to je víceméně ve stínu.

Filr pro 250l jezírko by měl mít objem alespoň 50 litrů. Ideální je, si takový filtr vyrobit sám. Stačí plastový sud 50 litrů s deklem. Do deklu vyvrtat díru pro hadici, navléct hadici a pomocí hadicových spojek ve spodku sudu vyrobit "větrník" a nad něj umístit síto. Pak vrstva bioelementů v síťových pytlících a na ně několik vrstev filtračního molitanu až po vršek. V nejhořejší části sudu udělat přepad a pomocí elektrikářské průchodky a kusu hadice přefiltrovanou vodu pouštět zpět do jezírka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 224.53 (?), 1.5.2014 18:59

Mozno keby bolo m a viac hlboke.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
flader - (21) - 205.220 (?), 7.5.2014 13:57

Možno hlúpa otázka, ale dali by sa na zlepsenie kvality použiť u tak malého jazierka "filtracne" rastliny? Ak hej, tak aké?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika