Doma dělané filtrace



ospaly - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 218.134 (?)
26.12.2010 17:07

Tych filtrov je viacej.. v diskusii je to rozoberane a na fore toho najdete vela. Kazdemu vyhovuje nieco ine. Mne osobne sa paci screenmatic, ale uz trocha menej jeho cena :-) Takze som sa rozhodol pre mikrosito ako predfilter a potom nejake sudy (cca 2500l) naplnene husymi krkmi (mam ich zadarmo, len trocha dlhsie trva kym sa nazberaju) dalej molitam (ten snad budem zbierat roky... :-), ale je zadarmo a nakoniec zeolit, Nasledne vodu pustim cez korenovu cisticku. Dufam ze pri vstupe uz bude tak predcistena, ze ta korenovka vydrzi dlho (uz aby bola jar a mohol som sa do toho pustit) Zatial mam vyskusane mikrosito s jednym 200l sudom s husimi krkmi, vzduchovanie, cerpadlo cca 2000l/hod a pri malej nadrzi (cca 1500l) a 150 pstruzikoch to fungovalo primerane dobre. Voda primerane cista, je trocha do zelena, ale 1m stlpec vody uplne priehladny. Co mi robilo jeden cas problem bola vyssia hodnota pH a amoniak. (mozno zaplavy nakolko som vodu dopustal z povrchovej´studne) Ked sa stav upravil a ryby boli cule, tak som prestal merat kvalitu vody. Je to cele v pivnici bez pristupu denneho svetla, keby to bolo vonku, bolo by tam viacej rias a asi nebol by problem s amoniakom.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
Pavel Daniel - (36) - 57.149 (?), 7.6.2010 14:56

Tak jsem pridal dalsi kousek do systemu filtrace mehoj jezirka - "home made" - filtraci se spadovym sitem. Sito je zatim hlinikova tkanina z kovomatu s oky cca milimetr - zatim to splnuje svuj ucel - odlucuje to shluky ras, ktere projdou pres vortex. - po tydnu chodu, zadny problem s ucpavanim. Rasu a ost bordel rucne vyberu ze sita jednou denne, ale asi by se nic nestalo kdyby to tam zustalo dele. Samotna plastova kostka mne stala cca 6000kc - rozmery ma cca 0,8*0,9*0,9m.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 222.154 (?), 7.6.2010 16:27

Dobrá práce. Nemáte nákres toho mech. předfiltru? Komory, výšky, přívod a odvod vody?

Ještě jedna prosba. Nemáte zde někdo námat či nákres komorové filtrace? Mám to na větší stavbu a prostory pro filtr jsou cca 3*2*1,6metru. Uvažuji s komorami : kartáče+matala+biball  +poslední suchá komora čerpadlo s UV.

 

Díky předem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pavel Daniel - (36) - 57.149 (?), 7.6.2010 17:10

No zhruba je to takto jen jsem to rozsiril do sirky na nejakych 800mm a v realu to sito vyslo vic zkosene. Pokud si to budete navrhovat sam - doporucuji okouknout profi reseni a pak si to namyslet na vas prostor a udelat model z papiru v meritku - tam se ukaze rada chyb a problemu ktere je potreba upravit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 222.154 (?), 8.6.2010 11:00

Děkuji vám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.149 (?), 19.10.2010 16:34

Uz dlouho sem nikdo nic neprispel - jak dopadla sezona u vas, co jste letos vybudovali a jak jste spokojeni - pochlubte se? 

Ja letos resil uplne jine veci ale na jare se chystam na korenovou cisticku. Planuji ji ale tak 35cm nad zemi, tak mam strach ze rostliny tam budou vymrzat, nemate nekdo zkusenosti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.234 (?), 23.12.2010 21:28

Tento rok som sa aj ja trošku viac zaoberal rybami a čosi ako filtre som aj postavil.Okrem koumakov čo sa snažia postaviť čo najučinnejší filter za čo najmenej penazi čo najzložitejšim spôsobom su tu aj ludia, čo sa mi vidi skutočne veci rozumeju.Konkretne chcem vyzdvihnut pana Hrkala, totiž dnes som na tomto fore prvy raz a za dve hodiny som toho dost preluskal a v jeho prispevkoch som našiel veci ktore aj mne možno pomôžu a ani jednu vyloženu "kravinu".Klobuk dole pred vašimi znalosťami.

Filter je skutočne o jednoduchosti a najmä o čo najjednoduchšom čisteni a udržbe.

Zaujímal by ma názor p. Hrkala a aj ostatných prispievatelov, ktory z velkého množstva filt. médii hodnotite ako naj do prietokových filtrov, v relacii cena, dostupnost,čistenie/preplachovanie, samozrejme učinnosť, trvanlivosť... Diky Duro

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Karlíček - (17) - 64.242 (?), 24.12.2010 22:40

Duro u mě to je na prvním místě kořenovka!!! po všech upravách všelijakých filtrací jsem si nechal jen jí a jsem spokojen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.234 (?), 25.12.2010 9:41

O.K.,v prírode to funguje už dlho.Mám ale otazky.Aká velka pre 60kg koi v 60 kubikoch?Ako riešiť zanesenie po 2,3,5 rokoch?Ocenujem funkciu rastlín, ale celkom sa na nu nespolieham.Predsa len jednoduchosť udržby prietokoveho komoroveho filtra, primitivne a funkčne odkalovanie bude asi dlho neprekonané, ale pokial by mi niekto navrhol dlhodobo funkčnu a na čistenie nenáročnu korenovku rad vyskusam.Zjari mam stejne v plane prestavbu=zväčšenie plytčiny asi na pomer 40:60 v prospech plytčiny... Duro

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ospaly - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 218.134 (?), 26.12.2010 17:07

Tych filtrov je viacej.. v diskusii je to rozoberane a na fore toho najdete vela. Kazdemu vyhovuje nieco ine. Mne osobne sa paci screenmatic, ale uz trocha menej jeho cena :-) Takze som sa rozhodol pre mikrosito ako predfilter a potom nejake sudy (cca 2500l) naplnene husymi krkmi (mam ich zadarmo, len trocha dlhsie trva kym sa nazberaju) dalej molitam (ten snad budem zbierat roky... :-), ale je zadarmo a nakoniec zeolit, Nasledne vodu pustim cez korenovu cisticku. Dufam ze pri vstupe uz bude tak predcistena, ze ta korenovka vydrzi dlho (uz aby bola jar a mohol som sa do toho pustit) Zatial mam vyskusane mikrosito s jednym 200l sudom s husimi krkmi, vzduchovanie, cerpadlo cca 2000l/hod a pri malej nadrzi (cca 1500l) a 150 pstruzikoch to fungovalo primerane dobre. Voda primerane cista, je trocha do zelena, ale 1m stlpec vody uplne priehladny. Co mi robilo jeden cas problem bola vyssia hodnota pH a amoniak. (mozno zaplavy nakolko som vodu dopustal z povrchovej´studne) Ked sa stav upravil a ryby boli cule, tak som prestal merat kvalitu vody. Je to cele v pivnici bez pristupu denneho svetla, keby to bolo vonku, bolo by tam viacej rias a asi nebol by problem s amoniakom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 27.12.2010 13:04

Nevím, k jakým hodnotám jste se tam dostal, kombinace amoniaku a vyššího Ph je potenciální riziko, a je fajn jí nějak předcházet.  Mohlo by Vám pomoci lepší prokysličení vody (mám na mysli ten amoniak). U Screenmaticu, který v příspěvku zmiňujete, k němu dochází vlastně samovolně, jak voda prochází pohyblivým sítem, a skrápí vrchní část hub. Myslím, že peníze za zeolith by jste dokázal utratit lépe, a smysluplněji :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika