Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Štěrbinový filtr vlastní výroby nebo kupovaný bude určitě nezbytný. Na rozdíl od běžné filtrace je ale jeho výroba složitější. Jde to, ale když si spočítáte náklady na svaření nádoby a náklady na síto, zjistítě, že možná vyjde levněji "štěrbiňák" zakoupit.

Co se toho sudu týká, tak ano. Ale ne jeden ale tak tři. Minimálně. Má 200 litrů, Vy potřebujete objem fitrace tak 750 - 1500 litrů. Takže bych ty sudy použil 4 a doufal, že postačí.

Nařezané husí krky postačí. Mechanické čištění (předčištění) zabezpečí "štěrbiňák". V případě použití sudů by za zváženou stálo jeden z nich naplnit třeba i molitanem, ale dle mého názoru to není nutné. Já mám jen husí krky (+ UV lampu a "štěrbiňák") a stačí to.

Co se týká husích krků, tak doporučuji průměr cca 16-18 mm a krájet na délku 1-2 cm. Nekupovat v elektro prodejnách. Je to tam šíleně drahé. Stačí si projít velké hobbymarkety a koupit to tam (já tam kupoval 1m za cca 2Kč, což je zlomek toho co nabízí elektro prodejny). Je potřeba počítat s tím, že se bude pořizovat pár kilometrů husích krků, takže se zde dá dost uspořit. A také, že nakrájení bude "chvíli" trvat.

Na zváženou je použití UV lampy. Někdo řekne určitě Ano, jiný řekne Ne. Já ji mám. Pokud byste se rozhodl ji pořídit, tak min 36W.

Nevím, v jaké stavu je nyní Vaše jezírko. Z hlediska čištění pamatujte na to, že je vhodné mít rhladké ale šikmé dno (bez kamenů, štěrku,...), v nejhlubším místě gulu (nebo čerpadlo), hloubku min 1,5m (léle 1,8) a hladinový skimmer, který nečistotu zachytí a tu trobnější pošle do "štěrbiňáku".

Problematika je složitější. Nejlepší by bylo se obrátit na nějakou rozumnou jezírkářskou firmu a načerpat rady (pozor, rádi doporučují drahé hotové filtrace, protože se jim jednoduše instalují a mají na tom zisk). Kdybych já si nechal včas poradit tady na fóru, usnadnil bych si fůru problémů...

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika