vysoke PH



host - 228.34 (?) 
12.7.2008 23:53, zobrazeno: 3842x

Chtel bych poprosit o radu:

mame bazen o objemu 15m3, je osetrovan bazenovou chemii azuro chlor trio, s cim mame problem je neustale rostouci PH. Bazen je napusten tvrdou vodou z vodovodu PH na pocatku snizeno na pozadovanou hodnotu, cca po tydnu vzdy PH vyleze opet nekam k 9, uz mne prestalo bavit kupovat silene drahe PH minus tak jsme zkusili kyselinu chlorovodikovou, PH se dari udrzet davkou cca 0,75l (35%) kyseliny týdně. Zda se mne to silene moc a prinejmensim je to podezrele. Jelikoz nejsem chemik nedokazu posoudit zda nahodou nedochazi k vzajemne reakci kyseliny trichlors... s kyselinou chlorovodikovou??

Nemáte s tim nekdo nahodou zkusenosti?

Diky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 13.7.2008 10:49

Já toto řeším dopouštěním čerstvé dešťové vody(kyselejší reakce). Ale asi nemáte či nemá každý tuto možnost. Jinak je to nutné řešit chemicky. Případně zkusit jinou chemii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika