Vřesovištní rostliny pod borůvkami



host - 245.172 (?) 
6.9.2014 10:11, zobrazeno: 7323x


Zdravím

myslíte, že je možné okolo respektive pod kanadskými borůvkami bez problémů udělat záhon vřesů a vřesovců? Mám dvě borůvky 1,5 m od sebe a protože se pro ně kopou dost široké jámy vyplněné rašelinou, napadlo mě, že bych to využila a udělala okolo nich takový oválný záhon s vřesy a vřesovci. Jelikož se jmenuju Erika, mám k těmto rostlinám ryze kladný vztah :-) Poradte kde v Praze a okolí popř. na webu mají dobrou nabídku těchto rostlin. Také nevím-abych tam nedala odrůdy, které jsou vysoké a jak daleko od sebe a od borůvky je sázet. Představuji si tak 2 druhy vřesu a 2 vřesovce aby tam stále něco kvetlo a byl prakticky nahusto pokrytý prostor. Prosím poraďte.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 22.201 (?), 2.10.2014 0:58

Pod borůvkama bych záhon vřesů ani vřesovců rozhodně nedělal. Jak borůvky, tak vřesy a vřesovce koření mělce, takže si budou silně konkurovat v odběru živin. Další věc je zálivka. Borůvky relativně hodně, vřesy méně. Dále světlo. Borůvky se časem rozrostou do velkých keřů. Vřesy chtějí plné slunce, eriky by snesly i polostín, ale pod borůvkou bude spíš plný stín.

2 druhy vřesu a 2 druhy vřesovců Vám celoroční kvetení nezajistí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 2.10.2014 8:16

Pokud budete sázet vřesy a vřesovce až na samý okraj záhonu, mohlo by to fungovat jako indilace, kolik a kdy dosypávat rašelinu a hlavně by to bránilo prorůstání plevelů z okolí. Takže jen uzoučký pás cca 1 m od sazenic borůvek. A musíte být psichicky připravena na to, že vřes snese občasné přišlápnutí a při sklizni tedy bude dobré na něj občas šlápnout...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika