Rozdíl mezi azalkami



PokornaI - (18) - 106.216 (?)
17.3.2010 16:44

Tak opravdu Knap hill, jsou vysoké dva metry, některé mám 4-5 rok, nezašla mi ani jedna, ale abych někoho neuvedla v omyl, všechny knap-hill nedorůstají do takové výšky, jde o druh.No velký kvetoucí keř nebudete mít hned.Rhododendron, sám o sobě vám moc velký keř neudělá a budete čekat moc let.Azala knap-hill roste rychleji, ale aspoň bych dala dva k sobě.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 111.132 (?), 18.5.2009 21:31

Vypadá to impozantně, děkuji za tip.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 106.216 (?), 21.5.2009 22:04

Je mi divné amazonko, že by vám Najmanovi poslali stejné rostliny, neříkám že se to nemohlo stát, já u nich byla, ale jinak si od nich nechávám všechno posílat, mám od nich snad všechny druhy azal knap-hill, vždycky poslali co jsem chtěla, nikomu to nevnucuju, každý si může vybrat dodavatele, já jsem chtěla pomoc Aleně.Myslím si že je lepší mít menší rostlinu a dopěstovat si ji.Mě azaly kvetly už za dva roky, azalky za rok.Jde samozřejmě taky o druh, ale když paní Alena k nim zavolá, rádi ji poradí.Ivana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?), 21.5.2009 22:13

Ivano, já na jejich stránkách nejvíc oceňuji, že mají rostliny pěstované v normálních podmínkách na rozdíl od těch z hobbymarketů... u těch mi vždy trvá až několik let než se vzpamatují. a to nejen azalky, ale i oleandry, magnolie... takže ve finále mně to vyjde časově nastejno, jako kdybych si je dopěstovala... mně jen opravdu překvapila ta velmi nízká cena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 201.151 (?), 18.9.2009 14:24

Dobrý den Ivano, psala jste tu u velkých azalách Knap hill, koupených u Najmanových, taky je plánuji koupit. Jak je máte veliké? Prý mají dosáhnout až 2 metrů, ale po jaké době? Potřebuji nějaký velký kvetoucí keř a rozhoduji se mezi azalkou a rododendronem.

Díky předem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 138.182 (?), 28.9.2009 23:39

Jestli se mohu také připojit do diskuse, tak já jsem letos u Najmanových nakupovala několikkrát. Na jaře jsem se nechala zlákat akcí - tuším, že to bylo 20 ks azalek (skalkových) za celkovou cenu 500,-- kč a 20 ks skalkových rododendronů taktéž za 500,-- korun. Musím po pravdě říct, že až na pár rostlinek, kterých jsem měla celkově objednaných asi 80 ks - tak jen opravdu pár nekvetlo. Jinak to byly krásné kvetoucí stromečky, které ač tak malinké (cca 10 - 15 - 20 cm), tak krásně kvetly. Ty nizounké ale mají snahu usychat, takže je lepší je sázet do stínu. Také nemají rády kopání, což se dá vyřešit třeba mulčovací kůrou. Asi před 14 dny mi přišla od Najmanů zásilka azalek - vysokých - opadavých - v dospělosti dvou metrových. Na Vaší otázku: přišly
 asi 15- 20 cm. Docela nic moc velké. ALE!!... po zasazení z květináče porostly za těch 14 dnů některé skorem jednou tolik, takže je vidět, že jen potřebovaly uvolnit kořenový bal z květináče, aby mohly nastartovat růst.
 Já osobně jsem s Najmanovými spokojená na 120 % - ceny mírné, balení svědomité, vždy jsem je prosila, aby mi dali vědět, kdy budou zásilku posílat - což mi také vždy dali - takže opravdu nemohu než doporučit.

Ještě bych chtěla podotknout, že se mi u nich už 2 x stalo, že mi zásilky poslali v pátek, takže jsem se bála v pondělí otevřít krabici, co mně uvnitř čeká - skutečností bylo, že substrát byl stále ještě vlhký, rostlinky ani nepoznaly, že byly tak dlouho na cestě - prostě super!     Pusinová

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PokornaI - (18) - 106.216 (?), 17.3.2010 16:44

Tak opravdu Knap hill, jsou vysoké dva metry, některé mám 4-5 rok, nezašla mi ani jedna, ale abych někoho neuvedla v omyl, všechny knap-hill nedorůstají do takové výšky, jde o druh.No velký kvetoucí keř nebudete mít hned.Rhododendron, sám o sobě vám moc velký keř neudělá a budete čekat moc let.Azala knap-hill roste rychleji, ale aspoň bych dala dva k sobě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika