Nevykvetlá poupata rhododendronu



host - 194.154 (?) 
3.6.2010 10:41, zobrazeno: 13084x

Můj asi 4letý rhododendron měl letos poměrně dost poupat, ale většina jich nevykvetla. Nevíte někdo co s tím?

Děkuji, Jana

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 31.192 (?), 12.5.2011 22:27

Již tak třetím rokem mi přestaly vykvétat bílé v dubnu kvetucí rhodod. Poupata se vytvoří, ale najaře jsou lepkavá, suchá uvnitř hnědý střed, jinak skoro nic. vydedukovala jsem, že je to pidikřísek. Oba rhodod jsou několik let staré, ten jeden skoro dvacet, druhý tak sedm. Původně kvetly a hlavně jsou od sebe vzdálené několik desítek metrů. Takže buď pidikřísek nebo přemíra mé péče? Ostatní rhodod, které kvetou až teď tento problem nemají..Co s tím? Postřik jaký, kdy a kolikrát? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 1.1 (?), 13.5.2011 13:05

Máme asi 30 let starý rododendron a čas od času se stane, že nevykvete. Asi odpočívá :-) Letos taky nepokvete. Snad příští rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 204.38 (?), 26.5.2011 21:48

Máte někdo zkušenosti? Nový rhododendron, z květních poupat se vyklubalo toto, také lepkavé... ani jeden květ. Vylámala jsem je a kolem raší nové pupeny. Pokvete někdy?? Katka

detail
detail
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 141.35 (?), 30.8.2011 9:34

Také se připojím, mám stejný problém a to taky s bílým pěništníkem, už asi třetí rok poupata na jaře nevykvetou nebo jen některá a přitom na podzim má nasazeno na hodně květů, původně jsem si myslela, že to bude tím, že je málo vody nebo moc slunce ale všechny ostatní pěništníky a že jich mám asi patnác tím netrpí, tak si myslím, že zrovna ten bílý vytváří poupata dřív a také dřív kvete , že jsou napadeny nějakým škůdcem, tak jsem ho letos postříkala proti škůdcům Zolone, tak uvidím a v časopise-naše krásná ZAHRADA-jsem se dočetla, že je nějaký postřik proti sítinovce? CALIPSO.Jarka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 138.239 (?), 14.9.2011 19:44

Dobrý den, ráda bych začala pěstovat rododendrony. Jaké stanoviště je pro ně nejlepší a jak se o ně postarat na zimu? Děkuji Jana O. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika