Voskovka



host - 33.214 (?)
7.10.2007 23:45
To asi nebude tak úplně pravda. Voskovky pěstuju, ale věnuju jim minimum péče a nemám je na světle. Vlastně zneužívám tu jejich nenáročnost. Ale kdysi jsem měla jen jednu, měla jsem ji na světle, zalévala jsem ji pravidelně (i když ne moc, ona skutečně není na vodu náročná) a krásně mi kvetla. Jedna. Tedy žádný kluk a žádná holka.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 111.72 (?), 6.6.2006 10:53, zobrazeno: 41566x
Mám vzrostlejší (5 let starou) Voskovku, která stále nekvete. Přihnojování hnojivem na podporu květů či zaštipování výhonů se minulo účinkem. Stanoviště má s dostatkem světla. Prosím poraďte.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 193.227 (?), 15.5.2007 12:58
Dobrý den,
pokud máte na mysli pokojovou voskovku, tak doporučuji přemístit ke světlu. Je to vlastní zkušenost. Kvete jako o život a ve večerních hodinách pronikavě voní.
Dáša
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.166 (?), 2.7.2007 18:34
Ahoj chci se zeptat mám voskovku 5let starou kvete občas a málo a na výhonech má jakoby plísen předem děkuji a radu a  zaslání na kvasnickovi@ceskatrebova.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 230.20 (?), 3.7.2007 6:29
To nebude plíseň, to je vlnatka. Nechci dělat chytrého, ale zkušenost... vlnatka má voskovky ráda, dokáže je třeba i zničit. Takže rostlinu očistěte, chtělo by to vatičkou a lihem každý kousek "vlny" odstranit. Jestli je rostjina velká tak problém. Důkladně osprchujte, doporučuji chemický boj. V bytě je možno bez rizika použít snad jedině Bioil, ideální by bylo vzít voskovku na zahradu a použít nějaký insekticid (dobře by Vám ve výběru poradil nějaký kaktusář, ti s vlnatkou bojují dlouhodobě). A opakovaně třeba v 5 - 7 denních pauzách, není od věci i rostlinu přesadit. Další možnost je odstřihnout kus (3-4 kusy) rostliny, ty důkladně očistit a ošetřit, nechat zakořenit ve vodě a začít znova. A doma pečlivě prohlédnout i ostatní chovance, jestli se vlnatka nerozšířila i tam.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 234.166 (?), 5.7.2007 20:26
ahoj moc dík za radu ale to by chtělo vidět moji voskovku je omotaná okolo kuchyně a já dost dobře nevím jak jí mám omývat vatičkou asi to necháme osudu ale mockrát dík za radu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 10.2 (?), 16.8.2007 1:49

Můžete jí natočit na kulatou podpěru z drátu, kvete mi každým rokem bohatě, ale nesmí se měnit její stanoviště, pak prý několik let nekvete. M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 222.202 (?), 6.9.2007 17:35
Ale kvete, já jí přendavam na léto ven a kvete pořád. Jen je ještě jeden fígl, nesmí se moc hnojit, protože čim víc má hnojiva, tím víc žene do listů a pak nekvete.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 113.23 (?), 17.9.2007 1:00
Na změně stanoviště nezáleží, je možno podle potřeby otáčet, aby rostla rovnoměrně, hnojím taky pořád stejně, tj. tyčinkovým hnojivem, zalévám méně, tak jednou týdně. Velmi záleží na intenzitě světla, tj. nejlépe slunečné místo, květy nasazuje až tak nejdřív po měsíci. Rostlinu stěhuji podle potřeby po všech místnostech bytu, vykvetla i v místnosti situované na severní stranu, ale hodně světlé. Dám-li ji do kouta vzdáleného od okna, nekvete (mám ji asi 16 let, ve velkém květináči s rozvětvenou tyčkou z břízy uprostřed). Pravidelně kvete na stopkách, kde kvetla v předchozích letech - je dobré nechat kvítky jen opadat a nezaštipovat stonek. Poprvé mi vykvetla asi po sedmi letech od zapěstování z řízku, teď kvete kdykoli v průběhu roku, záleží na tom, je-li dost světla tam, kde právě stojí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.126 (?), 1.10.2007 13:03
Chtěla jsem se zeptat mám voskovku zhruba 14 let a protože se stěhuji chtěli jsme si ji rozdělit. Jsou dvě rostliny v jednom květináči. Známá mě ale odrazuje prý aby voskovka kvetla musí být kluk a holka jinak nekvete. Zdá se mi to divné je to tak nebo je můžu rozsadit a jednu nechat na původním místě a druhou vzít s sebou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.214 (?), 7.10.2007 23:45
To asi nebude tak úplně pravda. Voskovky pěstuju, ale věnuju jim minimum péče a nemám je na světle. Vlastně zneužívám tu jejich nenáročnost. Ale kdysi jsem měla jen jednu, měla jsem ji na světle, zalévala jsem ji pravidelně (i když ne moc, ona skutečně není na vodu náročná) a krásně mi kvetla. Jedna. Tedy žádný kluk a žádná holka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika