Stračka



host - 150.50 (?) 
30.1.2014 5:54, zobrazeno: 5241x

Dobrý den,

asi před 10 dny jsem vysela stračku... máte prosím někdo zkušenost jak dlouho schází... děkuji Petra

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 239.107 (?), 30.1.2014 8:04

Pokud jste vysela letničku stračku, je to dost brzo. Stračka patří mezi ty druhy, které se obyčejně sejou přímo na stanoviště a to dost brzo. Říká se, že k lepšímu klíčení aby semeno leželo a klíčilo v zimě, chladu. jde i předpěstovat, ale stačí ji vysít až někdy v březnu. Pokud jste ji vysela samostaně do misky či truhlíčku, dejte ho někam na chodbu, kde je chod teplot den teplo, noc zima (rozmezí 5-10-15 °C) a občas se na tu výsevní nádobu podívejte. Mám stračku už pět let v trvalkovém záhonu ze samovýsevu, když jich je tam moc, tak nějakou vydloubnu a přendám jinam. Když první květenství včas zaštípnete (aby nešlo do semene), kvete slušně celé léto.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 150.50 (?), 30.1.2014 8:19

děkuji za odpověď... já vysela trvalku a mám ji pěkně v teplíčku, myslíte že chce raději chladno?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 239.107 (?), 30.1.2014 9:54

Jak se v tom vyznat, když je jméno stračka řazeno k rodům Delphinia i Consolida. Když jí necháte pár dní odpočnout v chladu, podle mých zkušeností pravidelněji klíčí. Na týden do chladu a pak do teplíčka. Nevím proč sejete trvalku v lednu. Z pohledu tradice u nás je lepší udělat solidní sazenice z výsevu od května, když už je místo po letničkách. Ale pokud máte osivo z ciziny (GB, F, někdy i D) bylo možná na sáčku výsev leden. Pokud máte místo a dopěstujete pěkné sazenice, vysadíte je na odpovídající místo nejspíše pokvetou už letos.  



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (84) - 129.154 (?), 26.3.2014 20:48

Semena stračky (Delphinium) klíčí v teple (ne přímé sluneční světlo) a vlhku, klíčení trvá 15-21 dní. Letničku (Consolidu) je lepší vyset na záhon brzo z jara, nebo už na podzim. Dorostou pak mnohem výše. Už mi jich na záhoně ze samovýsevu zase spousta raší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika