rada anturie



Stránky: 1,  2   
dee - (1) 
20.5.2007 7:59, zobrazeno: 68767x
Dobrý den, potřebovala bych radu ohledně pěstování anturie, jak často zalévat, přihnojovat, jaké místo v bytě jí najít a další informace, které by se mi mohly hodit. V poslední době jí začli hnědnout špičky lístů, co dělám špatně? Moc děkuju za odpověď. S přáním pěkného dne Dee
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 216.44 (?), 21.5.2007 7:56
Má ráda světo,ale nesnáší přímé slunce,zalévám ji tak,že ji postavím do misky a ona si sama vezme tolik vody kolik potřebuje,ale nemá ráda tvrdou vodu,tak že používám odstátou a nebo dešťovku,pokud hnědnou špičky listů,tak má málo vzdušné vlhkosti,já ji rosím každý den,hnojím 1x za 2 týdny a zálivku provádím jednou za týden.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 124.193 (?), 6.11.2007 7:38

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, co chybí anturii, když se uprostřed listu tvoří suché skvrny, až list nakonec uschne. Jde o nemoc, nebo o chybné pěstování?

Děkuji předem za radu
Blanka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 21.71 (?), 6.11.2007 16:46
Mam anturii na severním okně nemá ráda žár a horko už ji mám 2 roky a stále kvete zalévám ji denně vodou z kohoutku nic mi neopadává a nic mi nežloutne a neustále tak 8-9 květů když květ odkvete vyvine se do týdne druhý tak uspěšný zdar v pěstování Petra
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 6.235 (?), 10.11.2007 11:07

Dobrý den, dostala jsem Anturii od manžela k svátku. Mám ji v blízkosti okna na JZ straně. Pravidelně ji otáčím, aby se mi nehnaly listy jen na jednu stranu za světlem. Od manžela jsem dostala tekuté hnojivo na podporu květenství (UNIVERSAL), které přidávám do zálivky 1x za 14 dní. Zalévám do misky jinak čistou odstátou vodu obden.

Chtěla bych se zeptat na pár rad:

- když mi odkvétají květy, mám je nechyt úplně vyhnít, neho je odstřihnout?

- kdy je vhodná doba anturii přesadit?

Děkuji a přeji zdar při pěstování, Tereza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 1.3 (?), 21.11.2007 7:42
Anturium (toulitka) má ráda rozptýlené světlo, popř.polostín (druhy ozdobné svým olistěním) a vzácně stín (Anturium forgetii), v žádném případě přímé oslunění. Letní teploty přes 20 st.C, zimní nemají klesnout pod 18 st.C, u Anturium scherzerianum pod 16 st.C. Vzdušná vlhkost - ideální plně nasycené ovzduší, při kterém se na listech začíná srážet voda, v zimě není nutná tato maximální vlhkost, ale má být nad průměrem normálního bytového ovzduší, rostliny lze zapustit i s květináčem do větší nádoby a meziprostor vyplnit ovlhčeným mechem. Zálivka vydatná, při které rostliny jen nepatrně vysýchají, zemina nesmí být rozbahněná, nejnáročnější Ant.magnificum a veitchii, ty nesmějí nikdy vyschnout, v zimním období zálivku omezíme. Hnojíme od března do října 2x měsíčně, Ant.crystalinum a forgetii přihnojujeme minimálně. Přesazujeme - starší rostliny jednou za 2-3 roky, od března do srpna, důležitá je drenáž, která brání rozbahnění a kysnutí půdy. Zemina lehká, směs pro epifyticky rostoucí druhy. Letnění nepřipadá v úvahu. Krnění a žloutnutí rostlin způsobují půdní houby (Pythium), skvrny na listech s nekrotickým hnědým středem a žlutou okrajovou zónou jsou houbového původu (Septoria). Pro bytové podmínky je nejvděčnější Ant.scherzerianum, ostatní druhy jsou náročnější. Ant.andreanum a scherzerianum se hodí k řezu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jaki - (29) - 104.220 (?), 18.5.2008 16:37

Dobrý den, nebyl zodpovězen dotaz jestli květy odsřihávat, nebo nechávat.Díky Jaki

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 161.25 (?), 13.6.2008 16:45

nechávám květ tak dlouho, dokud nejde snadno vytáhnout. Násilným vylamováním by mohl být poškozen i list. Myslím, že stříhat vadnoucí květ je zbytečné - nevytváří plody a tak rostlinu nevysiluje

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 45.166 (?), 26.11.2008 12:37

Anturii mám už přes rok, ale žádný z nových květů mi nechce úplně zčervenat. Mám ji v pokoji na jihu. Na přímém slunci není.V čem může být problém?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 249.32 (?), 30.7.2014 9:15

mám anturií několik.. v malém květináči červené a bílé a jednu obří červenou.. s tou jedinou mám ale také problém.. červená v malém mi kvetla pouze zeleně ale je to něco málo přes měsíc co ji zalévám každý den trochua mám ji na západním okně a už mám kolem 10 červených kvítků :) jen ta obří.. ne a ne ani nový list ani květ? nemohl by mi někdo poradit s ní? děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika