Prosím poradíte dlouhokvetoucí trvalku s červenými květy 30-50 cm vysokou?



tulipanek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 194.92 (?)
13.7.2014 14:16

Krulichovi tu mají dobrá hodnocení, ale nenašla jsem tam, co potřebuji. U Lukon Glads bych se nakoupit trochu obávala, kvůli jejich recenzím zde. Zahradnictví Trvalky - Oldřich Hybš, má na internetu sice velký výběr, ale po zaslání objednávky do jejich e-shopu, jsem se nedočkala reakce. Zřejmě jejich stránky nejsou aktuální.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
host - 82.198 (?), 5.7.2014 9:03

Omlouvám se za předchozí nepodepsaný příspěvek s krásnoočkem - nemám zkušenosti, teprve jsem ho koupila u nás na trhu, zaujalo mě, že je to C.verticillata - mám žlutokvětý Zagreb a ten zimu přežívá, tak jsem předpokládala, že to bude totéž. Semena raději posbírám. Výškově a barevně ale odpovídá, tak třeba Vám půjde. Ještě mě napadla Echinacea Cherry Brandy, ale to už je 100%ní letnička. Linda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 99.57 (?), 5.7.2014 14:05

Kdyby to nemusela být jen a jen červená barva, doporučila bych hlaváč. Mám růžový ale kvete od jara až do mrazu. Výška tak do 40cm s květem.

Scabiosa columbaria nana 'Pincushion Pink'.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 223.3 (?), 5.7.2014 15:53

Připojím se s dotazem: kde květiny nakupujete? Připadá mi, že nikde, kde jsem nakupovala, nemají pořádný výběr, ani s kvalitou nejsem spokojena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tulipanek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 194.92 (?), 13.7.2014 8:51

Také mám problém sehnat konkrétní druhy trvalek (Echinacea purpurea ´Cheyenne Spirit´, Echinacea purpurea 'Raspberry Truffle', Echinacea purpurea ´Now Cheesier', Sedum hybriden ´Matrona´, Helianthemum hybridum ´Amabile Plenum´, Potentilla thurberi ´Monarchs Velvet´, barevné druhy heucher). V některých zahradnictvích na internetu najdu třeba jen jednu nebo dvě, velký výběr má zahradnictví Oldřicha Hybše a MATTY, ale bohužel nezasílají poštou. Pak také Milan Havlis - Safro, je i zásilkové zahradnictví, ale to je drahé. Nemám bohužel možnost objíždět místní zahradnictví, kde by se možná dalo něco objevit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tulipanek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 194.92 (?), 13.7.2014 14:16

Krulichovi tu mají dobrá hodnocení, ale nenašla jsem tam, co potřebuji. U Lukon Glads bych se nakoupit trochu obávala, kvůli jejich recenzím zde. Zahradnictví Trvalky - Oldřich Hybš, má na internetu sice velký výběr, ale po zaslání objednávky do jejich e-shopu, jsem se nedočkala reakce. Zřejmě jejich stránky nejsou aktuální.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 157.25 (?), 3.8.2014 12:03

A co zkusit místo rostlin semínka? Ta by se třeba dala sehnat levněji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tulipanek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 194.92 (?), 4.8.2014 6:15

Ze zmíněných kytiček mi některé ochotně sehnali v místním zahradnictví, zbývající jsem si objednala přes internet v zahradnictví Lukon Glads. I když jsem se trochu obávala, protože zde firma nemá jen pozitivní recenze, zásilka od nich mi přišla obratem. Rostliny jsem nečekala nějak moc narostlé se spoustou květů, takže jsem ráda, že dorazily celkem v pořádku, nebyly uhnilé a moc polámané. Ohledně pravosti odrůd si jsem jistá jen u těch nakvetlých, zbývající se prokáží až pokvetou. Takže má 1. zkušenost s nákupem u nich je myslím pozitivní, navíc rostliny prodávají levně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
tulipanek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 194.92 (?), 5.7.2014 21:15

Jé díky, existují i červené hlaváče např. Scabiosa atropurpurea 'Scarlet',  Scabiosa 'Chile Black', Scabiosa atropurpurea 'Beaujolais Bonnets'.. ale asi budou vyšší a ne tak kompaktní. Pak jsem našla ještě kuklík  např. Geum
‘Red Wings’, Geum rivale ´Flames of Passion´ ®, Geum 'Red Dragon', Geum 'Blazing Sunset' ( tato trochu vyšší 50-60 cm), jsou pěkné červené trvalky, o kterých by se dalo uvažovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 82.198 (?), 7.7.2014 19:53

...nebo Geum Mrs Bradshaw (= Fireball). Ještě mě napadly trvalkové mochny - Potentilla Volcan, Monsieur Rouillard nebo Gibson’s Scarlet :) linda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tulipanek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 194.92 (?), 11.8.2014 14:57

Přidávám do seznamu ještě červeně kvetoucí kytičku - Echinacea 'Tomato soap' ,nevím jestli se jedná o dlouhověkou trvalku. Líbí se mi moc také Rudbeckia hirta ‘Cherry Brandy’, ale opravdu se jedná o letničku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika