Levisie



morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228) - 30.67 (?)
5.10.2010 20:53
Dobrou drenáž a podsypat krček rostliny štěrkem, aby nikdy nestál ve vlhku. Mám ji na východojižní straně a krásně kvete. Přikládám foto.
Lewisia
Lewisia
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

terez.ka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (84) - 143.30 (?), 5.10.2010 20:46, zobrazeno: 17540x

Dobry den, mate nekdo zkusenosti s pestovanim Levisie? Chtela bych si ji dat do skalky, ale jsem zacatecnik, tak shanim info. Diky, Tereza

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228) - 30.67 (?), 5.10.2010 20:53
Dobrou drenáž a podsypat krček rostliny štěrkem, aby nikdy nestál ve vlhku. Mám ji na východojižní straně a krásně kvete. Přikládám foto.
Lewisia
Lewisia
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 126.125 (?), 5.10.2010 20:55

Lewisie vám poskytne hodně krásy a radosti pokud ji poskytnete to co má ráda .Vyžaduje dobře propustnou, nevápenitou a humózní půdu; za vegetace dostatečnou zálivku, ale v zimě potřebuje sucho; je pro ni vhodná drenáž a štěrkový povrch půdy. Vhodná je světlá poloha, ale ne úpal. Patří mezi nejkrásnější ozdoby skalek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
terez.ka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (84) - 143.30 (?), 5.10.2010 21:33

Tak parada - zkusim  Je opravdu nadherna. Dik za rady, Teri.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 103.29 (?), 6.10.2010 12:38

Naprosto souhlasím s ostatními, jen bych ještě pro jistotu doporučila na zimu přikrýt sklem. Nesnáší, když ji na podzim a v zimě prší do středu listové růžice.Než mi toto opatření poradil zkušený skalničkář, přicházela jsem skoro každoročně o některou. Stačí zavařovací sklenice.Bláža

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 169.25 (?), 6.10.2010 21:39

Rod Lewisia je trochu širší než vyobrazená Lewisia cotyledon a odhaduji to zhruba na dvě desítky druhů. Některé na zimu zatahují, některé jsou stálezelené. Všechny které ale znám jsou velké suchomilky v době vegetačního klidu. Pokud budeme hovořit o u nás nejrozšířenější Lewisii cotyledon, to, že občas někomu přežije i rostlina na zimu nezakrytá je jistě možné ale velice nespolehlivé. Rozhodně doporučuji zakrytí tabulkou skla. Je to v podstatě to jediné co tato krasavice potřebuje, její ostatní nároky jsou minimální. Pěstování ostatních druhů Lewisií má v některých případech svá specifika jako napříklat nedostatečnou zimovzdornost ale i tak patří, má-li pěstitel k dispozici kupříkladu studený skleník, k snáze pěstovatelným rostlinám JP..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
terez.ka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (84) - 143.30 (?), 10.6.2011 13:45

Levisie mi krasne kvetla, na zimu jsem ji zakryla velkou zavarovaci sklenici, dle rady Bláži. Jen mi stonek, na kterem kvetly kvety, nevyrostl tak moc, jak to maji vsichni... Nevite, cim by to mohlo byt? Kvety se tam pak skoro "nevesly" a dost se mackaly... Dik Teri

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika