Hortenzie



host - 7.16 (?)
18.3.2007 20:58
Má modrá Hortenzie stávkuje již několik let, nekvete a nekvete. V zimě mírně omrzá a každý rok obroste poměrně hojně listem, ani přesazení na jiné místo jí neoslovilo, Může mi někdo poradit? Díky Z.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 76.86 (?), 15.3.2007 8:02, zobrazeno: 9194x
Chci vypestovat hortenzii s oddenku....ustrihla jsem si ji kdyz ted rasi ,zasadim ji myslite ze se ujme??Zkousel to nekdo?dekuji
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 7.16 (?), 18.3.2007 20:58
Má modrá Hortenzie stávkuje již několik let, nekvete a nekvete. V zimě mírně omrzá a každý rok obroste poměrně hojně listem, ani přesazení na jiné místo jí neoslovilo, Může mi někdo poradit? Díky Z.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 7.84 (?), 18.3.2007 22:00
Píšete,že vám omrzá.Myslím,že ji řežete asi moc hluboko,tím odstraníte založené květy.Možná by to chtělo netkanou textilii na příští zimu.Letos ji zkuste neostříhat a měla by vykvést
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 109.165 (?), 1.5.2007 18:00
Dobrý den chtěla bych se zeptat růžová hortenzie mám jí 4 roky,starý větívky obrostou listem ale hned uschnou a ze spodu vyráží nový zelený listy ale ty nekvetou co stím? Předem děkuji za odpověď
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 7.84 (?), 18.3.2007 22:01
hortenzii množím z polovyzrálých řízků,ujímají se spolehlivě
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 76.86 (?), 19.3.2007 9:11
Nasadim hortenzii (oddenky)do hliny je to lepsi?nebo ji mam nechat zakorenit ve vode?myslim ze hlina je lepsi neposkodi se tak korinky..budu rada za kazdou radu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ewina - (12), 18.4.2007 13:25

můžu kolem hortenzie masypat mulčovací kůru?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
belinda - (9), 1.5.2007 20:54

Jak hortenzii velkolistou (kvete na loňském dřevě), tak hortenzii stromkovitou (kvete na letošním dřevě) spolehlivě množím řízky. Myslím, že teď je ale ještě brzo. Řízky by měly být vyzrálejší. Mám několik keřů včetně hortenzie dubolisté a všechny jsou zasypané kůrou. Není s tím problém.
To, že hortenzie nekvete je možné právě tím, že je špatně stříhána. Hortenzie macrophylla - velkolistá, se nesmí stříhat, protože nasazuje na květy v podstatě o rok dříve. Pokud namrzne, je jí nutno ostříhat, pak nekvete.
Osobně preferuji hortenzie stromkovité nebo latnaté, které se na jaře silně sestřihnou, kvetou na letorostech, takže jim namrznutí nevadí a kvetou spolehlivě a krásně.
Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika