Hortenzie



host - 156.106 (?)
18.1.2009 13:02

a ještě - venku by omrzly nasazené květy (konce větviček s pupeny), aspoň u nás na horách určitě.S.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
zdenicka - (4) - 227.113 (?), 17.1.2009 19:41, zobrazeno: 13551x

Na zimu jsem dala hortenzii v kvetinaci do bytu.

Jiz uz zacinaji rust nove listy, tak nevim, jestli ji mam dat zase ven, nez zacne uplne kveci.

Prosim o radu,

Dekuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 2.240 (?), 18.1.2009 11:12

V zimním období nepřipadá v úvahu přesázení hortenzií do venkovních podmínek. Je možné je přemístit k oknu do do chladné místnosti.ax

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 156.106 (?), 18.1.2009 13:00

To mi dělají každou zimu, mám je na dost studené chodbě, tak nechám pučet listy  (někdy i květy) dokud nebude teplo na jaře - trvá to dlouho, než se rozvinou. Hlavně už nic nestříhat, ale to asi víte. Mám je v nádobách už několik let a kvetou spolehlivě. S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 156.106 (?), 18.1.2009 13:02

a ještě - venku by omrzly nasazené květy (konce větviček s pupeny), aspoň u nás na horách určitě.S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 138.182 (?), 10.4.2009 11:34

Chtěla jsem se prosím zeptat. Nemáte někdo zkušenost z dvoubarevnými hortenziemi? Koupila jsem je od Starklu, k mému milému překvapení mi poslali opravdu hezké rostlinky již s pupeny. Teď ale nevím co dál. Někde jsem četla, že tyhle dvoubarevné jsou terasové kytky, takže bych je měla jen venku letnit a přezimovávat v chodbě. Nemáte někdo zkušenost, jak přezimují tyhle dvoubarevky venku?

Mockráte děkuji za odpověď.

Pusinová

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 241.22 (?), 19.5.2009 21:19

Mám dotaz na hortenzii. Mám ji venku v květináči, tak jsem ji i koupila, a ani na ní nebylo napsáno, co je to za druh. Kvete bledě modře, ale její květy nejsou plné. Nevím ale, proč jí hnědnou konečky listů.Zalévám ji tak aby nebyla vyschlá, zasadila jsem ji do zeminy pro azalky a umístila do stínu. Tak nevím, co dělám špatně. A co s odkvetlými květy, nechat je, nebo ostříhat?
Poraďte mi někdo, prosím, nerada bych o ni přišla.

Martina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 176.18 (?), 20.5.2009 0:00

Asi bych ji spíš zasadila do země, aby měla větší prostor pro kořeny. Odkvetlé květy se stříhají až na jaře (případně na podzim do suchých kytic). L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 98.74 (?), 20.5.2009 10:41

Píšete o květech, ale docela podstatné jsou listy. O hortenziích se zde už hodně psalo, zadajte si do vyhledavače a přečtěte si názory a zkušenosti již jednou i vícekrát zde psané, dozvíte se spoustu informací. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 98.74 (?), 20.5.2009 21:04

Teoreticky něco o pěstování už jsem si našla, ale v praxi to vždycky funguje jinak. Zasadila bych ji do zahrady, ale problém je ten, že zahradu teprv zakládáme a není nikde ani polostín ani stín. Takže zatím přečkává v květináči. Listy má tmavě zelené a lesklé, květy placaté, připomínající květ bezu na kterém je sem tam kvítek. Dívala jsem se na stránky nějakých prodejců a připomínala mě asijský druh, ale ten má údajně chlupaté listy, což ta moje nemá. A její výška je cca 30 cm. M.H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Nikool.ka - (13) - 227.138 (?), 29.1.2010 22:10

Já jsem zase vysadila hortenzie na podzim ven a potřebuji poradit, co s nimi brzy z jara. Zakrývají se před jarními mrazíky? Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika