dřevitá pivoňka



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 115.222 (?) 
26.6.2007 9:22
Zdědili jsme chatu ve Frenštátě p. Radhoštěm - cca 600 m nad mořem - jsou tam dřevité pivoňky všech barev od samého počátku, tj. od r. 1996. Nevím, jak jsou staré. Já jim pouze ihned po odkvětu odstříhám všechny odkvěty tak, že zkrátím tento stvol asi o třetinu. Pak až na jaře odstříhám všechny větve hned u země. Jinak nic nedělám, kromě toho, že někdy do vody na zálivku dám trochu hnojiva na kvetoucí rostliny. Ale ten dřevěný popel může být taky dobrý.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
            
host - 230.20 (?), 26.6.2007 12:46

Ještě jsem našel jeden odkaz k množení dřevitých pivoměk. Tak se na to podívejte...

https://www.zahradaweb.cz/projekt/clanek.asp?cid=4351&pid=2

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 93.9 (?), 26.6.2007 13:49
Děkuju, bohužel je to docela věda. Ta "moje" pivoňka není moje a nemám k ní bezproblémový přístup. Asi mi nezbyde než si ji pamatovat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
elenwen - (9) - 103.14 (?), 21.2.2008 12:50

Já zkouším množit ze semen. Už mám dvě asi 15ti centimetrové rostlinky, ale jaké budou a kdy budou kvést, to netuším. Měly by to ale být žluté pivoňky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 60.169 (?), 4.3.2009 9:01

Ráda bych se zeptala jak jste to dokázala. Já mám doma také semínka z pivoňek, ale vůbec mi nechtějí vyklíčit. Poradila by ste mi prosím?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 169.25 (?), 6.3.2009 12:01

Pivoňka byť rostlina dvouděložná mnohdy děložní lístky neukazuje a zůstávají pod zemí. První rok tedy jen zapustí kořínek a nad zemí není mnohdy nic vidět. Neplatí to univerzálně pro všechny druhy ale je to dost často tak. Další problém je "přelehávání" semen. Dle mých zkušeností dokonce až pět let. Za tu dobu pochopitelně můře dojít ik ohrožení z vnějšku a tak je to na dlouhé lokte.Květu se dočkáte nejdříve za tři roky, zpravidla i déle. Je jistě i možnost semena "probudit" dříve "chemicky". Pokud nemáte zdroj semen ze zaručených rostlin je zde veliké nebezpečí opylení jinou rostlinou a tedy po letech snažení a péče vykvete něco jiného. To co šlechtitelé dělají programově Vám zpravidla radost neudělá. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
elenwen - (9) - 193.167 (?), 9.5.2010 17:02

Nejlepší, když se nechají spadnout pod rostlinu a třeba se zahrnou, aby neležely navrchu. A pak se počká a z toho množství občas nějaké to semínko vyklíčí... podle mě potřebuje projít obdobím zimy... protože když jsem zkoušela vysívat semínka, co byly doma a to období zimy neměly, tak z toho nic nebylo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 200.63 (?), 7.6.2009 14:34

Zdravím a sděluji, že běžně množím dřevité pivoňky ze semen. Dělám to s bílými, růžovými i červeně purpurovými. Kvetou zpravidla třetím rokem po vysazení na stanoviště. Sazenice ze semen rozesazuji druhým rokem. Jedná se o lokalitu poblíž Brna. Hodně zdatu přeji Šmíd

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 75.141 (?), 7.5.2016 8:52

Zdravím, koupila jsem si semínka dřevité pivoňky, ale nechtějí vyklíčit! Paní mi psala, že klíčí 14 dnů a já už čekám3 týdny a nic. Jedno bylo po kontrole prázdné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 75.141 (?), 7.5.2016 8:55

Také zdravím, koupila jsem si semínka dřevité pivoňky, paní mi říkala, že klíčí 14 dní. Zatím je to 3 týdny a po kontrole jsem zjistila, že jedno ke prázdné, ale ostatní jsou snad plné, ale nic se neděje!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika