Čim hezkym zakrýt pletivo



Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?)
5.5.2009 12:01

Ano, to je Vaše volba a nikdo Vám ji nemůže a ani NECHCE brát, je proto jistě dobré, nebýt v otázkách volby stejně kategorický.. Tazatel se, ale pokud se nemýlím neptal na Váše osobní hodnocení živých plotů, ale na to jak jej živý plot vytvořit. Nemá tedy smysl varovat před neexistujícími riziky.

Nebudu volit stejně expresivní slovník jako Vy, nicméně, samotného mne překvapil stav pletiva. Rozhodně není v takovém stavu, jaký předpokládáte. Předpokládal jsem nutnost celkové rekonstrukce plotu a pletivo je v celé délce soudržné a nikde díra, a tak mohu rekonstrukci plotu ještě v klidu odložit..

V případě, že by tazatel dokonce použil nějaký z moderních svařenců poplastovaný PVC  (kvalitní výrobci ála Dirickx Bohemia a podobně), plot jej přežije, a rostliny budou PVC chránit před vlivem UV.

Byl-li by plot realizován ze svařovaných panelů, přežije i s přísavníky, či břečťanem i  vnuky tazatele...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
ladaalb - (38) - 22.102 (?), 4.5.2009 12:02, zobrazeno: 17369x

dobrý den,

prosím o radu druhu květiny která se plazi a je trvalka. nelibi se mi břečtan, chtěla bych něco co třeba i hezky vypada a třeba i kvete na zakrytí výhledu k sousedům a pokud možno trvalku nebo víceletku (nebo jak se tomu říka)

moc moc děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.18 (?), 4.5.2009 18:40

Klematis, zimolez - ty jsou lehčí, pokud máte plot drátěný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.18 (?), 4.5.2009 18:42

Teď mě ještě napadl vytrvalý hrachor, ale ten přes zimu uschne až k zemi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6522) - 70.100 (?), 5.5.2009 6:49

Nic takového neexistuje. Cokoliv pnoucího, či plazivého se do plotu zaplete tak, že jej až zničí. Plot musí zůstat bez dotyku s rostlinami, jinak se neúměrně poškozuje. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 5.5.2009 10:16

Břečťan, psí víno.

kupodivu pletivo i staré bolševické vydrží pod těmito rostlinami desítky let (sám jsem kupoval nemovitost s třicet let strarým pletivem, porostlým psím vínem, prorezlé, stále drží, a je to již deset let, co jsem nemovitost koupil).

Jestli- že plánujete výsadbu nyní, je ale samozřejmě s výhodou použít nová svařovaná poplastovaná pletiva- na ně můžete opět vypustit prakticky cokoli, plot musí být jen správně mechanicky proveden, včetně poplastovaných napínacích drátů. Prostě aby rostliny unesl. Pak se nemusíte bát o jeho životnost, měla by být v desítkách let.

U již zmíněné nemovitosti jsem před necelými deseti lety z poplastovaného pletiva vytvářel ploty v místech, kde dosud nebyly a  k nim vysadil bujné sazenice psího vína a kontejnerované břečťany. Po deseti letech na nich není patrná koroze ani jiném opotřebení, Obavy, že by pnoucí rostliny plot zničily jsou malicherné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6522) - 70.100 (?), 5.5.2009 11:27

Staré pozinkované pletivo nentařené na běžné povětrnosti za 5 let začne reznout. Za 30 let + 10 musí být totálně na sr... Co pak s tou směsí zrezlého drátu, dřevnatých šlahounů a jiného bordelu budete dělat? Mně do plotu nic nesmí. Ale kdo chce kam....

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 5.5.2009 12:01

Ano, to je Vaše volba a nikdo Vám ji nemůže a ani NECHCE brát, je proto jistě dobré, nebýt v otázkách volby stejně kategorický.. Tazatel se, ale pokud se nemýlím neptal na Váše osobní hodnocení živých plotů, ale na to jak jej živý plot vytvořit. Nemá tedy smysl varovat před neexistujícími riziky.

Nebudu volit stejně expresivní slovník jako Vy, nicméně, samotného mne překvapil stav pletiva. Rozhodně není v takovém stavu, jaký předpokládáte. Předpokládal jsem nutnost celkové rekonstrukce plotu a pletivo je v celé délce soudržné a nikde díra, a tak mohu rekonstrukci plotu ještě v klidu odložit..

V případě, že by tazatel dokonce použil nějaký z moderních svařenců poplastovaný PVC  (kvalitní výrobci ála Dirickx Bohemia a podobně), plot jej přežije, a rostliny budou PVC chránit před vlivem UV.

Byl-li by plot realizován ze svařovaných panelů, přežije i s přísavníky, či břečťanem i  vnuky tazatele...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6522) - 70.100 (?), 5.5.2009 13:40

Jak 40. letý drátěný plot vypadá si dovedu představit, nějaké jsem už viděl. Co tu píšete je něco jiného, tomu můžem a nemusíme věřit, papír, potažmo klávesnice snese všechno.
Pokud jde o mou radu, nelíbí se mi propletené houští, jak jsem psal minule a to z mnoha důvodů. Víc poradit neumím. Jak bude vypadat moderní plot, takto provedený, jak popisuejte Vy, se můžem jen dohadovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 5.5.2009 15:43

To, že snese klávesnice všechno závisí od uživatele, netuším, jak jste na tom Vy, já se tímto heslem neřídím.

O tom jak bude vypadat moderní plot se dohadovat nemusíme, jeho životnost  nebude menší. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 231.226 (?), 5.5.2009 13:41

snáď okrem brečtanu všetko v jeseni opadáva a potom plot nevyzerá pekne... teraz už sú aj brečtaný panašované /biele alebo žlté fľaky/ a tie už vyzerajú krajšie ako tie " obyčajné "  Tiež som si myslel že pod brečtanom skôr skoroduje... ale brečtan si ho drží v suchu a v tieni... na starej záhrade je stále v plote a začínajú ho dávať aj susedia... Juraj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika