Astilbe - čechrava



host - 41.2 (?)
20.5.2008 15:29

Jsem hodně překvapená, když čtu o čechravách, že se vám je nedaří vypěstovat. Je to rozhodně tím, že když ji koupíte tak je asi přerušený její růst a tím máte problém ji vypěstovat, ne tedy tím, že něco zanedbáte, je to prostě tou rostlinou. Já pěstuji čechravy už mnoho let, mám je ráda a líbí se mi, mám různé barvy a výšky, pěstuji je bez problémů, množí se jak plevel, neumím je vyhodit, tak zase vypleju nějaký záhon a zasadím, protože čechrava asi tak po třech letech zdřevnatí stonek a pak už hezky nekvete, proto je po 3-5 letech vykopu, rozsekám je třeba sekyrkou nebo nožem na malé části a zakopu o něco hlouběji, protože mráz je trochu vyzvedává nad zem, no a po přesazení velmi bohatě kvetou. Mám chalupu na horách a půda je tam dost špatná, nic k nim nepřidávám. Veruna

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
Basík - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90), 1.12.2002 20:52, zobrazeno: 39548x
Rád bych vás upozornil na tuto vynikající trvalku pro okrasu i řez květů. Vykvétá v létě hustými nebo i volnějšími načechranými klasy v barvách od bílé, přes růžovou, fialovou až k tmavě červené a výšce od 30 do 90 cm. Jde o dokonale mrazuvzdornou trvalku, která na zimu zcela zatahuje. Její trs se rozrůstá jen zvolna. Aby se jí dobře dařilo, chce raději do polostínu a trochu vlhčí půdy. Při přeschnutí totiž ztrácejí její pěkné listy na kráse. Máte-li na své zahradě stinnější kout, neváhejte a čechravy zde zasaďte. Spolu s bohyškami, plicníky a kapradinami můžete vytvořit překvapivou skupinu.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.2 (?), 18.5.2008 16:23

Koupila jsem si ji už dvakrát, ani jednou mi nevyrostla.Byl to malý suchý svazek kořínků, nemělo se to předem namočit?  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 18.5.2008 17:06

Popište, prosím, jak jste s ní zacházela po nákupu, možná se něčeho dobereme. Mám totiž podobnou zkušenost, ale dopadlo to dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.2 (?), 19.5.2008 14:36

Zakoupila jsem ji jako suchý smotek kořínků v igel. sáčku. Zasadila jsem do země na stinné místo vedle udatny a čekala, zda vyroste, nevyrazila. Nevím, zda jsem ji neměla předem namočit, taky si nejsem jista, z toho smotku se to nedalo poznat, zda jsem ji nedala do země obráceně. Děkuji!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 19.5.2008 16:25

Ano, také jsem dávala do země maličký chuchvalec. První rok to trvalo hrozně dlouho, než se objevily první lístky. Lezou ven podobně jako kapradí, stočené. Dodržela jsem dobu výsadby i stinné místo, ale asi jsem to přehnala s chladnou půdou, na tom místě rozmrzá trávník nejpozději. Letos už vyrašila, ale je stále malá a zatím to na kvetení nevypadá. Loni jsem ze zoufalství dokoupila ještě jednu v květináči. Ta i kvetla a má se k světu. Tedy je-li jaká rada, pak zní: vydržte!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 242.48 (?), 19.5.2008 16:31

Také jsem v loňském roce na jaře zakoupila čechravu ve stavu jaký popisujete. Zasadila jsem ji a nevyrostla.  Zapomněla jsem ji vykopat a vyhodit. Letos se objevily lístečky. Je to divný, ale roste to.  Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 41.2 (?), 20.5.2008 15:29

Jsem hodně překvapená, když čtu o čechravách, že se vám je nedaří vypěstovat. Je to rozhodně tím, že když ji koupíte tak je asi přerušený její růst a tím máte problém ji vypěstovat, ne tedy tím, že něco zanedbáte, je to prostě tou rostlinou. Já pěstuji čechravy už mnoho let, mám je ráda a líbí se mi, mám různé barvy a výšky, pěstuji je bez problémů, množí se jak plevel, neumím je vyhodit, tak zase vypleju nějaký záhon a zasadím, protože čechrava asi tak po třech letech zdřevnatí stonek a pak už hezky nekvete, proto je po 3-5 letech vykopu, rozsekám je třeba sekyrkou nebo nožem na malé části a zakopu o něco hlouběji, protože mráz je trochu vyzvedává nad zem, no a po přesazení velmi bohatě kvetou. Mám chalupu na horách a půda je tam dost špatná, nic k nim nepřidávám. Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 20.5.2008 19:09

Také mi potvrzujete, že je často lepší nějakou rostlinu dostat-vyměnit, než kupovat v obchodě. Ty cancourky, co jsem sadila, byly jen kořínky se spoustou úplně suché rašeliny, tak asi proto to tak trvalo. Já bych zas mohla rozdávat kosatce, jsou jak plevel. H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 168.2 (?), 20.5.2008 21:35

Děkuji za radu, opravdu to byl vysušený smoteček kořínků, ale vzhledem k tomu že nejsem moc zahradnice, hledala jsem chybu u sebe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 0.55 (?), 28.5.2008 20:41

Koupila jsem jí v obchodě stejně suchou jako tady píšou ostatní.nenamáčela jsem a dokonce jí zasadila ještě do zbytků sněhu v dubnu k pumpě do polostímu.krásně mi vyrašila a brzo čekám, že pokvete.Rozhodně doporučuji větší vlhkost a max 10 cm do země.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika