Andělské zvony



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
      
host - 97.194 (?) 
25.3.2008 11:57

No, asi to je překlep. Botanicky správně je to takto: Brugmansia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
      
host - 187.2 (?), 18.7.2011 7:35

Dostala jsem tři semínka rostliny Brungnansia a vůbec netuším, co kdy a kam s nima.Poradí nějaký zahrádkář?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 98.240 (?), 12.7.2012 16:37

Je to správně Brugmansie čili andělská trumpeta a kvete v mnoha barvách.Já ji pěstuji řadu let, sama si ji řízkuji, ale letos roste tak nějak podivně, nové lístky se kroutí, vůbec nevím čím to je.Takže radost nebudu mít žádnou.Byla to chlouba mojí zahrady, obdivovaná každým, kdo šel okolo.

    Jsem z toho smutná a vám všem, kdo tuto nádhernou rostlinu máte, přeji úspěch.Lída Bártovásmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
janapeterova74 - (13) - 10.37 (?), 9.11.2012 20:36

Poprosím o radu skušené pěstitele této rostliny! Od letošního jara pěstuji tuto rostlinu taky. Byla miminko ale celé léto krásně rostla a dařilo se jí. Z podzimem z ní opadali všechny listy, zůstali jen tři malé vrcholové lístečky. Zhruba před třemi týdny, jsem ten "klacek", uklidila do komory. Dnes když jsem se na něj přišla podívat, jsem zůslala zaskočená z vůně v komoře a myslela jsem že špatně vidím. "klacek" má tři krásné velké květy. V těch podmínkách (chlad, sucho) nechápu. Teď bych jen potřebovala vědět, jesli bych neměla květy ustřihnout. (i když se mi nechce), nebo ho nechat jak je a stříhat až na jaře? Jde mi o to aby příští sezonu, co nejlépe prospíval. Poradíte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ve.ri - (32) - 168.38 (?), 31.3.2015 18:04

Prosím taky o radu ohledně pěstování této krásné rostliny. Zatím se mi nedaří tuto rostlinu přezimovat. Na podzim udelám projistotu pár řízků a nádobu dám do sklepa. Je tam sice tma ale bohužel ne zas takové chladno, proto mi asi nikdy rostlina nepřežije. V garaži ale v zimě jdou zas teploty pod nulu.  Začínám na jaře zase s novými sazeničkami a tak to jde pořád dokola.Prostě se mi nepodaří vypěstovat velkou květinu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.30 (?), 1.4.2015 12:15

Mám radu pro vás. Když v zimě na něj ve sklepě nezapomenete a občas dostane zálivku ikdyž je ve tmě tak bude na jaře vesele rašit. Mám to zkušené. Taky si pěstuji z podzimních řízků ale původní rostlinu mám v létě nasazenou v záhoně tak ji musím řádně ořezat na zimu..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.30 (?), 1.4.2015 12:10

Je to DURMAN, mě už pučí ve sklepě a dere se ven na slunce, jenže apríl je nevyspitatelný s počasím tak musíme být ještě za kamny!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika