Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý den, také bych se chtěla poradit ohledně výběru odrůdy třešně? Chtěli bychom nižší stromek - čtvrtkmen nebo zákrsek, protože zahradu máme menší. Uvažuji spíš o polochrupce či chrupce. Nechceme tam mít červy, takže raději rannou odrůdu.(?) Zem máme hlinitopísčitou. Bydlíme na jižní Moravě, blízko Uh. Hradiště, na rovině. Asi 30 metrů od zahrady je velká třešeň, ale odrůdu majitalé neznají, takže nevím, zda by byla vhodná k opylení. A co je důležité, chtěli bychom sladké plody, nejlépe bez červů. Našla jsem odrůdu GRACE STAR, která je samosprašná, ale nevím, jestli bez postřiku, nebude mít červíky? - je středně raná

a ještě jsem našla SWEET EARLY - polochrupku, ranou, samosprašnou, ta by mohla být bez červíků a snad i sladká?

Ještě mám ve výběru BURLAT, ale ta je cizosprašná a nevím jestli by jí stačila třešeň Karešova, která je vzdálená cca 65 m?

Děkuji za radu.

Hanka

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika