Topfirst, Herman - dotaz



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
host - 32.194 (?) 
11.7.2012 22:39

Na fotke je Topfirst s ktorým som preštepil Elenu.K jedlu ešte nie je.ale možno poteší tiež. Stano

Topfirst
Topfirst
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10111) - 130.15 (?), 11.7.2012 23:02

Moc pěkné, vidět první, letošní modrající švestky. Perfektní. Jak jste, Stano, s Topfirstem spojekojený? A ta Elena nějak zlobila? Já na ní stále spoléhám, respektive, stále je ve stádiu pokusu. Zatím to vypadá, že letos největší příval obaleče 1.generace zachytil ten Prezident, za ním stojící Presenta a Elena jsou na tom lépe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 32.194 (?), 12.7.2012 11:26

Toto je prvá úroda od preštepenia v roku 2010.Plody sú veľké(väčšie ako na Hanite),majú ju radi vošky.Elena trpela všetkým možným, dierkovitosťou(ktorú má každý rok aj Hanita),voškami, hrdzou až po moníliu.Píšu síce o nej že je na moníliu málo náchylná avšak rodí v zhlukoch, a pri vlhkej jeseni mi monília zničila 90% násady plodov.Možno by pomohla detailná prebierka, alebo samozrejme postrek fungicídom.Plody sú však výbornej kvality, takmer na úrovni Domácej slivky takže aspoň z tohto hľadiska sa máte na čo tešiť.Stano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10111) - 70.240 (?), 12.7.2012 12:22

Ještě jednou blahoželám k prvým slivkám. Co se týče Eleny, tak jsem jedl v minulosti její plody různé kvality. Hlavně ty kupované byly podtržené a nedobré. Doufám, že letos pěkně vyzraje a bude mít takovou kvalitu, jak o ní píšete a jak já ji znám z té lepší stránky. I když jsou plody místy hustě nasazeny vedle sebe, přece jen to nejsou ty patrné shluky jako u Prezidentu nebo Joja. Pokusím se letos vyfotit pro mě exkluzívní, velké a hlavně velmi aromatické plody (na ranou odrůdu), ČAČANSKÉ RANÉ. Doufám, že tam budou i v tomto roce. Mně strom nerodí, ale někomu prostě rodit dokáže. Zdejší zralost Čačanské rané je kolem 25.7., letos by to mohlo být i dříve. To taková Těchobuzická už ukazuje, že plodit opravdu dokáže. Plody jsou rozmístěny jednotlivě, ale je jich na větvích slušné množství.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Libor1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 109.28 (?), 13.7.2012 11:24

Na den presne po roku zacina zriet Herman. Je pristepeny 3x do koruny Hanity este s Katinkou. Vetvy Heramana sa prehybaju pod prilisnou nasadou, preto su plody mensie, prekavapila ma nacervenala farba, gulaty tvar, chutovo zatial moc nenadchli , maksie,  suchsie - este nie su uplne zrele, ale Katinka, ta aj ked este menej zrela, je chutnejsia - aspon podla jednej este nezrelej, ktoru som pre zrovnanie skusil, takze asi Hermana zredukujem. Postrek proti 1. vlne obalovaca som nerobil, ca. 10% plodov je cervavych, asi bude treba v buducnosti striekat. Cacansku rannu s Topstarom som pristepil tiez, aby bola pokryta pauza medzi Katinkou a Hanitou, uvidime za 2 roky.

Herman 12jul12
Herman 12jul12
Katinka 12jul12 na Hanite
Katinka 12jul12 na Hanite
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 233.236 (?), 13.7.2012 17:17

Plody Hermana mi vzhľadom pripomínajú rynglótu a nie slivku. Som rád, že Katinka je chutnejšia. Vysadil som si ju na jar do vinohradu, spolu s Gabrovskou. V auguste plánujem (keď začne rodiť) konzumovať Hanitu, ktorú som vysadil doma v záhradke. Všetky 3 sú na MB a napriek suchu sa veľmi dobre ujali.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10111) - 70.240 (?), 13.7.2012 21:40

Moc se mně Tvoje fotky líbí, Libore. Je to fakt potěšující, vidět první dozrávající slivky. Stejně tak i Stanův Topfirst. Je jasné, že takto bohatě zaplozený Herman asi kvalitou oplývat nebude, zvlášť, když je to velmi raná odrůda. Každý rok je pro mě překvapující tak časné dozrávání ovoce v okolí Bratislavy. Zvlášť, když říkáš, že o něco jižněji je to posunuté ještě více. Tady Katinka ještě vůbec nevybarvuje. A Hanitu máš asi taky pěkně zaplozenou, jak je vidět. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Libor1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 111.157 (?), 16.7.2012 12:59

Zdravim Palo, Petre. Herman ma tym rynglotovym tvarom/farbou tiez trochu prekvapil, minuly rok bolo prvych par plodov a tohto som si nevsimol. Katinka je typicky slivkova, chutovo mozno o nieco lepsia, ale postupne Herman nabera na chuti aj stavnatosti, plusom je mimoriadna rodivost (Katinka ma o 1/2 menej obsypane vetvy). Hanita a Topend ma tiez nabeh na dobru urodu, podobne ako po prvy krat Toptaste a Tophit. Velmi som na ich chut zvedavy. Palo - Gabrovsku zavidim, aj ja som zvazoval, bohuzial miesto uz nie je, mozno ak bude na pristepenie... Topend sa ujal?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 92.38 (?), 16.7.2012 15:28

U nás tedy Hermany vypadají trochu jinak. Barvu mají víc do modra jen s lehkým nádechem do červenofialova. Násada plodů taky bývá mnohem menší.  Letos tedy nemám žádné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Libor1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 111.82 (?), 16.7.2012 16:35

Ten vzhlad ma prekvapil tiez. Uz pri zreni bola farba skoro biela. Stepy boli z oficialne kupeneho Hermana , teraz som nasiel podobne fotky Ruth Gersteter , mozno to predajca zase "preslachtil" ...angry Mam tam pristepenu aj Aprimiru, neviem ci tam moze byt vplyv, ci z Hanity na ktorej je to.

Ale napr tu je Herman tiez fialovy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika