Topfirst



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Libor1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 51.144 (?) 
9.8.2013 13:30

Vidim to na zle meno odrody - MiddleSECOND by bola vhodnejsia.

Katinka zreje skor, chutovo je lepsia, takze ani First a mozno ani Top tam nevidim smiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 10.8.2013 14:43

Tak si ještě počkáme na konečný verdikt, až pan Miloš ochutná Middle Secondsmiley,protože většina ranných odrůd mu nějak nejde pod nos... krom Katinky...samozřejmě,a nazelenalého Carpatinu.Já musím konstatovat, že stále ještě nepoznám opravdovou chuť Topfirstu, protože plody ještě "visí" na stromě,a trhat je rozhodně nehodlám,jelikož by se pak nepoznalo nic.Na omak už některé jsou více měkčí, než visící plody Katinky.Na pravou chuť s ocáskem si počkáme až plody opadnou, a dostanou tu žlutohnědou barvu dužiny...jestli toho jsou vůbec schopny.Někdo by možná namítnul, že jsou už nahnilé, a mohl by mít z poloviny pravdu, ale teprve tam se pozná co odrůda dokáže... nebo nedokáže.Pán Libor-jen sa bojím, aby právě toto nebyla ta pravá chuťová charakteristika všech Topůfrown.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 11.8.2013 7:57

Middle Second neochutnám, protože tu odrůdu nemám, ani neznám. Kousl jsem do Topfirstu, nebyl ještě zralý. Carpatiny, co jsem jedl, nebyly nazelenalé, nýbrž ty, co už spadly a byly zralejší a měkší. Co udivuje, že stále není zralá Černošická.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 14.8.2013 11:55

Ňam,ňam... plody už dozrávají, ale trhat je nebudu...ňam.Nyní už to nevidím na zlé meno odrody.Nyní se u padlých plodů vyvinulo zvláštní spojení chuti a konzistence.Krásně blátovitá struktura dužiny změkla, a skýtá velmi šťavnatý požitek.Do knedlíků už se nehodí pro kašovitě-rozbředlou struktůru dužiny.Nevím proč se uvádí, že pozdějším přezráním plodů se znehodnocuje dužina změknutím, když právě toto chutná nejvíc.Slupka připomíná igelitový sáček naplněný vodou, který hrozí přetržením, ale to nehrozí... je dost pevná.Kolem pecky se dužina zbarvuje do červeno-růžové zabarvení.U takto zralých plodů jsem mile překvapen i množstvím cukrů... a překvapivě i aroma tam najdu.V tuto dobu jsou chutné velkoplodyTopfirstů rovnocenným zpestřením švestkovitě laděným Katinkám.





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 238.12 (?), 14.8.2013 12:35

Potvrzuji předchozí příspěvek a zasílám foto Topfirstu z Vysočiny 460 m.n.m. v jižní expozici. Katinka má švestkovější chuť.

Vlastaman

Topfirst
Topfirst
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 238.12 (?), 14.8.2013 12:37

Foto nebylo moc zdařilé.

Tak ještě znovu.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 14.8.2013 12:40

Blahopřeji k Topfirstu. Pokud by nebylo věčných záměn odrůd, tak už jsem ho mohl mít dávno také.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 14.8.2013 13:33

Kdybych ji směl porovnat s kvalitou plodů Čačanská lepotica, která je u mě přezrálá, konzumovatelná tak jako v tuto dobu plody Topfirstu až koncem srpna, a kterou jsem z důvodů nedostatku místa pro nové odrůdy zrušil, tak bych v první řadě podotknul, že je rannější cca o tři týdny.Tento fakt katapultuje Topfirst o několik tříd výše.Marná sláva podmínky pěstování někdy nejde změnit, a pěstovat ČL u mě je tak trochu zbytečný luxus.Jak už řekl pan MV, tak i plody ČL se hodí pro pálení, nebo konzum, ale s podmínkou pěstování v srbském Čačaku, kde budou plody ČL jistě kvalitní.Byl jsem zvědavý u Topfirstu na deklarovanou růžovou barvu kolem pecky, i na blátivou konzistenci v přezrání-byl jsem mile překvapen.Nyní v prvotním zápalu to jako propadák nevidím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 238.12 (?), 14.8.2013 13:39

Pane rosti&slaviku prosím o radu jak zasílat k jednomu příspěvku vícero fotek. Nikde jsem nenašel návod. Předem děkuji. Vlastamann

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 14.8.2013 13:47

Musíte být registrován, a přihlášen, jinak to nejde.

Topfirst má menší intenzitu růstu, což vidím jako přednost pro pěstování na malých zahradách.Velkopěstitelé této odrůdy budou ovoce podtrhávat, aby při přepravě byly plody ještě tvrdé, a neotlačovaly se.Jen lituji konzumenta, když si koupí švestky s cedulkou Topfirst v obchodě, tak plody už asi nedosáhnou potřebného dozrání, a budou mdlé a bez chuti.Jak jsem poznal, tak nejlepší plody jsou přezrálé, ale tak, že toho přezrání dosáhly ještě na stromě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika