střih mladé švestky - konkrétně



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
host - 18.68 (?) 
20.4.2013 19:05

Pane Čechák, sebedražší zahradnická žabka Vám není nic platná, pokud nebudete vědět jak s ní zacházet. Na zahlazení řezné rány stačí dobře nabroušený nůž Rybička či Dukla z mého dětství. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 29.18 (?), 20.4.2013 23:53

Dobrý den,

rád bych se zeptal, sázel jsem švestky asi před týdnem, mám je teď ostříhat, nebo počkat - jak dlouho?

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 18.68 (?), 21.4.2013 7:50

Dobrý den. I já jsem přesně před týdnem sázel do své sbírky dvě peckoviny. Už jsem udělal řez, protože byly trošku narašené a tak bylo pěkně poznat, který pupen začal prorůstat. Klidně to udělajte taky tak. Pokud vaše stromky nejsou narašené, stačí chvilku počkat a pak uvidíte jak který pupen vyraší a dle toho vyberete ty, které budou nejvhodnější k dalšímu zapěstovávání. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 29.18 (?), 21.4.2013 23:19

Děkuji, mám ještě dotaz, zatím co dva ze čtyř stromků mají 4 větvíčky zahnuté do tvaru budoucí koruny, další dva mají více krátkých větviček, vyrůstajících vodorovně z kmínku, v několika patrech nad sebou, něco jako řeznickej držák na maso,

mám některé z nich odstranit - které, nebo je zachovat všechny?

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenula - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (170) - 165.42 (?), 13.4.2014 17:40

Zdravím, moc by mi pomohlo, kdyby mi někdo poradil, jak ostříhat loni zasazenou Hanitu. Moc děkuji.

HANITA
HANITA
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 13.4.2014 20:03

Chtělo by to nejméně o jeden snímek otočený o 90°navíc pro lepší orientaci, a zakreslení, protože není zřejmé, zda pěstovat rovnoměrnou kotlovitou korunku, nebo seříznout na tvar s jedním terminálem.Neznám ani Vaše preference v tomto ohledu.I když se u švestek pěstují volné tvary, kotlovité tvary, vřetena,tak osobně dávám přednost tvaru s jedním terminálem, a výše založenou korunkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 237.25 (?), 22.11.2014 14:24 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika