Skvrny na listech



Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 15.186 (?)
30.5.2016 12:15

Také máme letos opět u zahrady pole s kukuřicí. sad Letošní úlet postřiku je přes celou šířku i délku zahrady (loni bylo méně, stromy přežily). Letos se uvidí. Snažím se dodržovat ochranné lhůty u postřiku stromů a nějaký hňup mi to postříká kdoví jakým herbicidem.


jahody
jahody
maliny
maliny
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 149.105 (?), 20.5.2016 20:47, zobrazeno: 6573x
Dobrý den, letos se u mě objevily světle zelené až žluté skvrny na listech u Gabrovské, zděsil jsem se, že je to Šarka, ale podobné skrvny mám i na jabloních a dalších slivoních. Dokonce i na jaře zasazené slivoni. Je možné, že je to z postřiku pole? Bydlím u pole, kde je obilí. Jestli je to na slivoni Šarka, tak to je teda katastrofa... Ale druhá fotka je z jabloně...

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 149.105 (?), 20.5.2016 20:48

tohle je švestka


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 21.5.2016 8:53

Šárka na slivke vyzerá takto. Slovo "katastrofa" sa mi zdá silné, strom dokáže so šárkou koexistovať aj dlhé roky a plodiť kvalitné plody.  Viď foto.  IH

Šárka - domáca veľkoplodá
Šárka - domáca veľkoplodá

Plody na tej istej slivke
Plody na tej istej slivke
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 149.105 (?), 21.5.2016 10:58

Procházel jsem zahradu a mám takové skvrny nejen na slivoních, ale i na některých jabloních a na na jaře zasazení švestce Tophit. Pouze na té Gabrovské, viz foto mi to přijde nějak hodně.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 149.105 (?), 21.5.2016 11:01

Toto je fotka ze stromu vedle, to je jabloň Hana. Přijde mi, jako že je to něčím zasažené, nějakou chemikálií. Nic jsem nestříkal...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.86 (?), 21.5.2016 11:44

Spíš to bude nějaký "ulétnutý" postřik z pole, když ho máte vedle. U Gabrovské bych se divila, je vysoce tolerantní k šarce a jabloně ji vůbec nemají. A šarka dělá na listech kromě skvrnek jako poznávají znamení i kroužky - a ty tam nemáte.            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 15.186 (?), 30.5.2016 12:15

Také máme letos opět u zahrady pole s kukuřicí. sad Letošní úlet postřiku je přes celou šířku i délku zahrady (loni bylo méně, stromy přežily). Letos se uvidí. Snažím se dodržovat ochranné lhůty u postřiku stromů a nějaký hňup mi to postříká kdoví jakým herbicidem.


jahody
jahody
maliny
maliny
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 15.186 (?), 8.7.2016 11:03

Asi nakonec o nějaký stromek přijdu, slivoň Elena se nemá moc k růstu. Čeká mě konfrontace se sousedním zemědělcem (podnikatelem s bioplynkou). Nevíte někdo prosím odkaz na zákon, řešící škodu způsobenou zemědělcem? Ať si můžu připravit nějaké argumenty. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.230 (?), 8.7.2016 14:46

Elena je kvalitná slivka, na podpníku-podnoži myrobalán jedna z najúrodnejších, nenároćná na prostredie, je vhodná hlavne na pálenie a lekvár-povidla.Túto odrodu slivky doporučujem.    Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika