Rumunské švestky



Stránky: 1,  2   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?) 
10.8.2013 13:31, zobrazeno: 9088x

Nejznámější Tulu gras má zralost ještě v nedohlednu. Jako první z rumunských švestek dozrála Ialomita. Trochu mě zklamala. Má sice velké kulovité plody (velké asi jako Althanova)  poměrně dobře držící na stromě, bude i dostatečně plodná. Chuť je ale prázdná, nevýrazná, málo sladká.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 10.8.2013 13:35

Další z časně zrajících rumunek je Carpatin. Ta svou chutí (ale i velikostí a tvarem) naopak překvapila docela příjemně. Je velikostně strovnatelná s Č. ranou, oproti ní tolik nepadá a přijde mi i o něco sladší.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 184.146 (?), 12.8.2013 17:59

Díky, Miloši, za informace a fotky. U té Lalomity se ukazuje jen to, co se o ní psalo. Carpatin mně zatím nerodí, Tuleu Gras taky ne. Mám nový, protože ten starý, žádný Tuleu Gras nebyl. Těším se na další fotky a zprávy. Když se to tak vezme, tak už vlastně 2 Tuleu Grasy nebyly tím, čím měly být. Takže by mě silně zajímaly fotky právě Tuleu Grasu třeba i s okolními listy. Mohlo by jich být více?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 184.146 (?), 13.8.2013 9:47

Mám takový pocit, Miloši, že budeš první, kdo zde uveřejní fotky Tuleu Gras. Tak snad nebudou mít "kapkovitý" tvar, jako ty moje nepravé. A jaká byla německá Tegera? Je stejně dobrá, jako Katinka?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jelen - (42) - 78.28 (?), 13.8.2013 11:21

Taky jsem se před několika lety nechal zlákat ke koupi T.G. Krásný stromek, letos má první plod. T.G. to ale určitě není, ten jediný plod už dozrává, T.G. v tuto dobu ještě má být zelená... Ani tvarově to neodpovídá. Možná by to mohla být Čačanská raná, těžko říct.     

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 13.8.2013 13:09

Tegera je v tuto dobu zralá a je velmi dobrá. S Katinkou se to nedá strovnávat. Je mnohem větší (asi jako Č raná) a krásně ojíněná. Podobně dobrá i zbarvená je o něco málo menší Minerva. Těm dvěma v tuto dobu dávám jedna minus (obě mají projevy šarky na plodech, Tegera drobné, Mirerva výraznější.. Zkusím obě nafotit.  Katinka se stále sbírá, ale plody jsou vzhledem k děsivé plodnosti přeci jen malé a trochu míň sladké. Zůstává jim ale švestková příchuť.Předevčírem jsme měli švestkové knedlíky právě z Katinek. Velmi oceňuji chuť a konzistenci - nerozvaří se a nemají kyselou slupku jako jiné slivoně v knedlících. Menší plody jsou v kuchyni spíš výhodou.
   Větší strom Tulu gras jsem loni kvůli šarce přerouboval. Fotky nebudou. Jestli tedy nezaplodila nějaká tažná vetévka. Vypadaly stejně jako Domácí nebo Gabrovská. I stejně chutnaly.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 13.8.2013 14:15

Minerva má některé plody postižené šarkou hodně. Na listech přitom příznaky prakticky nejsou.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 13.8.2013 14:22

Pro Petra a Jelena - našel jsem pár plodů Tulu gras na tažné větévce přeroubovaného stromu. Zralost zatím v nedohlednu


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 184.146 (?), 13.8.2013 14:42

Vypadá to, že se vyobrazené plody nepodobají ani Valjevce ani Joju, jako u mě, takže by to mohl být snad opravdu ten Tuleu Gras. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zahradník je vrah - (6) - 152.140 (?), 9.4.2014 1:01
i tahle to chytá, ale nevím jestli je to taky minerva... kdo to pozná? :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika